- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

XVI Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” został oficjalnie otwarty – DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Festiwal Piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem/ Wojciech salamon
- REKLAMA -

W środowy wieczór w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni oficjalnie otwarto XVI Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Piotr Dziurdzia, radny Sejmiku Małopolskiego, starosta Adam Korta, wicestarosta Ryszard Drożdżak, Burmistrz Stefan Kolawiński, Kinga Pałka dyrektor SOSW w Bochni oraz Małgorzata i Sławomir Potrzebscy a także przedstawiciele firm i jednostek wspierający festiwal.

Wydarzenie było połączone z projekcją reportażu Moniki Meleń „Cześć, jestem Wiktor”. To opowieść o młodym mężczyźnie z mózgowym porażeniem dziecięcym, który mówi o sobie, że pisze, gra, komponuje i…cieszy się życiem.

Podczas inauguracji wydarzenie wystąpili także Krzysztof Filus i Robert Kasprzycki.

Gościem festiwalu był też Arkadiusz Cyprian, który po niefortunnym skoku do wody złamał kręgosłup, w konsekwencji czego doznał paraliżu kończyn dolnych i górnych. Odnalazł się jednak w malarstwie, które stało się jego sposobem na życie. Maluje ustami, a to co kocha najbardziej to malowanie pejzaży i elementów martwej natury.

W hali odbył się wernisaż jego prac oraz pokaz techniki malowania. Po zakończeniu festiwalu wystawa zostanie przeniesiona do Galerii Kopalnia Sztuki Bochnia.


Inaugurację festiwalu zakończyła muzyczna puenta w wykonaniu Wojtka Sokolnickiego – jurora poprzedniej i 16. edycji festiwalu artysty, który wykonuje najsłynniejsze tenorowe arie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra