- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

DZIŚ OTWARCIE! Wystawy, warsztaty, spotkania, czyli Kowalsky Gallery w Bochni

- REKLAMA -

21 października 2021 roku – tę datę warto zapisać w kalendarzu. Wtedy właśnie zaplanowano otwarcie galerii fotografii w Bochni i jednocześnie pierwszą wystawę w Kowalsky Gallery.

Pomysłodawcą i właścicielem galerii zlokalizowanej przy ulicy Kowalskiej 11 jest znakomity fotograf Michał Korta. Miejsce to stworzył wraz z założonym przez siebie Stowarzyszeniem More Photography.

Galeria mieści się w starej kamienicy. Lokal o pow. 65 metrów kwadratowych został gruntownie wyremontowany przy wsparciu kilku bocheńskich firm.

Michał ma ambitne plany. Oprócz wystawiania prac znanych fotografików, chce także organizować warsztaty i spotkania, aukcje a także panele dyskusyjne i projekcje.

Pierwsza wystawa zaplanowana jest na 21 października. Zostaną wówczas zaprezentowane dzieła Matthew Genitempo amerykańskiego fotografa oraz wydawcy mieszkającego w Teksasie.

– Jasper w Kowalsky Gallery jest pierwszą prezentacją prac tego artysty w Polsce i, o dziwo, pierwszą tak dużą indywidualną jego wystawą w ogóle. Pokażemy ok. 30 prac z projektu Jasper, który powstał w 2016 roku w trakcie wielu podróży po górach Ozark w stanie Arkansas i Missouri. Matthew sypiał w aucie lub w tanich hotelach i powoli budował więź z bohaterami swoich fotografii, tworząc niejednoznaczny portret trochę dziś niezrozumiałego modelu życia z dala od społeczeństwa – informuje Michał.

Zdjęcia z projektu Jasper © Matthew Genitempo 2018 

Podczas wystawy zostaną zaprezentowane bardzo delikatne portrety, zdjęcia zamglonych lasów i trochę detali, które przybliżą gości do doświadczeń artysty i przedstawianych ludzi. Wystawa czynna będzie do 10 grudnia.

W Kowalsky Gallery zaplanowano także wystawy: Vanessy Winship (UK), Koi Onaka (JAP), Krystiana Bielatowicza (PL), Michała Korty (PL), Bryana Schutmaata (USA), Rafała Milacha (PL), Laili Aloui (MAR),  Winfrieda Bullingera (D).

Pierwszy wernisaż 21.10.2021, godz 19:00.

Firmy, które wsparły powstanie galerii: Funny Case, Miloo Electronics,  PPUH Door, SBA Design, Mega-El, Domek, Studio Akces, Mill Studio, Silvercube, Meble Niemieckie, Ćwiąkała Usługi Stolarskie, PSB Marka, Atomy Studio, Dom Ubezpieczeń Kropidłowscy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra