Kultura

Szczurowa. Pokazali, jak silna jest więź międzypokoleniowa ZDJĘCIA

Dużym zainteresowaniem cieszył się projekt ,,Razem dla innych wspólnie dla siebie – Biblioteka miejscem spotkań pokoleń” realizowany przez bibliotekę w Uściu Solnym działającą w strukturach Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Zadanie sfinansowała Fundacja ,,ORLEN DAR SERCA”  w ramach II edycji konkursu ,,Moje miejsce na ziemi”.

– Głównym celem projektu było przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu, budowanie więzi międzypokoleniowych, przeciwdziałanie rosnącej izolacji społecznej i wspieranie mieszkańców w działaniach na rzecz lokalnej społeczności – wylicza Sylwia Gadowska, koordynator projektu.

W ramach projektu zorganizowano warsztaty rękodzieła ludowego dla dzieci i seniorów

Był też wyjazd do kina i teatru dla dzieci oraz wyjazd do teatru dla seniorów.

Projekt obejmował także przygotowanie wieczoru z tradycją i kulturą, spotkanie noworoczne ,,Hej kolęda…” podczas, którego przy akompaniamencie muzyki rozbrzmiewał śpiew tradycyjnych polskich kolęd.

Nie zabrakło także spotkań literackich i czytelniczych.

– Wspólnie spędzony czas i czynny udział w spotkaniach pozwolił uczestnikom rozwinąć zainteresowania i pasje, nabyć nowych umiejętności, nauczył pracy i integracji w grupie, szacunku i tolerancji. Przyczynił się do lepszego uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności, stał się okazją do wspólnych spotkań, wymiany myśli, zdań i pomysłów – dodaje  koordynatorka projektu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra