- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Spotkanie wigilijne i loteria charytatywna już w niedzielę przy ulicy Solnej!

- REKLAMA -

W świątecznym klimacie bocheńska Ochronka zbiera fundusze na leczenie małego Oliwiera Basińskiego. W najbliższą niedzielę 15 grudnia przy ul. Solnej w Bochni, przed Szybem Sutoris, wychowawcy i podopieczni placówki będą sprzedawać losy Świątecznej Loterii Charytatywnej. Ta dobroczynna impreza będzie częścią Bocheńskiego Spotkania Wigilijnego, na które zaprasza Burmistrz Miasta Stefan Kolawiński.

Każdy los o wartości 10 zł to gwarancja jednej z 870 nagród, a ci którzy będą mieli jeszcze trochę szczęścia otrzymają dodatkowo którąś z kilkudziesięciu nagród głównych, losowanych po godz. 13.

Każdy kto kupi los ma więc szansę między innymi na: telewizor, laptopa, telefon komórkowy, wieżę, odkurzacze, mop parowy, blendery, suszarkę do włosów, żelazko, słuchawki bezprzewodowe, grill elektryczny, gofrownica, opiekacz, czajnik, strzyżarka do włosów, mikser z misą i inny sprzęt RTV AGD, zestawy biżuterii, markowe zegarki, obrazy, sprzęt sportowy, zestaw porcelany, zestaw garnków, vouchery na usługi fryzjerskie, motoryzacyjne, kosmetyczne i krawieckie, bony na zakupy oraz zaproszenia do restauracji i cukierni.

Tak dużo cennych nagród to zasługa sponsorów loterii – dobroczynną imprezę postanowiło wesprzeć kilkadziesiąt lokalnych (i nie tylko lokalnych) firm, przedsiębiorstw, sklepów, osób prywatnych i anonimowych darczyńców.

W jej organizację zaangażowała się również młodzież z Ochronki i przyjaciele placówki.

Całkowity dochód z loterii i kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych, przygotowanego przez Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka” w Bochni zostanie przeznaczony na pomoc dla malutkiego Oliwiera, podopiecznego Fundacji Auxillium, który poza padaczką ma chorobę metaboliczną, prawdopodobnie jako jedyny w Polsce.

Spotkanie będzie okazją do złożenia świątecznych życzeń przez Burmistrza Miasta, podzielenia się opłatkiem z mieszkańcami oraz zabrania do domu sianka i gałęzi choinkowych.

W programie imprezy nie zabraknie występów wokalno-artystycznych i tanecznych przygotowanych przez MCDiM „Ochronka”, Szkoły Podstawowe Nr 1, 2 i 4, Miejskie Przedszkole Nr 1, Grupę „Młode Talenty” oraz Szkołę Tańca „Dance & Fitness House”.

Mieszkańcy Bochni będą mogli również obejrzeć też jasełka przygotowane przez podopiecznych Ochronki oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1.  

Wśród atrakcji zaplanowanych przez organizatorów jest także kiermasz ozdób bożonarodzeniowych i dekorowanie choinki. Dzieci z pewnością ucieszą się z możliwości zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem i jego pomocnikami, pomalowania twarzy, wzięcia udziału w warsztatach świątecznych dekoracji z balonów, czy obejrzenia zagrody z żywymi zwierzętami.

Bocheńskie Spotkanie Wigilijne to także finał międzyszkolnego konkursu plastycznego „Eko Choinka”.

Bocheńskie Spotkanie Wigilijne połączone ze Świąteczną Loterią Charytatywną przygotowało Stowarzyszenie Ochronka Dom-Serce-Ludzie przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Bochni, zaangażowaniu Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, oraz partnerów i sponsorów. 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra