Kultura

Powiat bocheński. Tu warto być…Piękny album prezentujący urokliwe miejsca Bocheńszczyzny

Fot. Wydział promocji Starostwa powiatowego w Bochni

Niesamowite ujęcie Czarnego Stawu w Puszczy Niepołomickiej, budząca się do życia Bochnia z bazyliką na pierwszym planie, czy malownicza panorama Żegociny – to wszystko można zobaczyć w publikacji wydanej przez wydział promocji Starostwa Powiatowego w Bochni. Autorem pięknych zdjęć zawartych w albumie jest Radosław Kowal.

Album fotograficzny pt.. „Powiat Bocheński. Tu warto być…” prezentuje niezwykłe fotografie ukazujące wyjątkowe miejsca w powiecie bocheńskim. Publikacji nie będzie można kupić, będzie ona wykorzystywana do promocji ziemi bocheńskiej miedzy innymi na targach.

– Nasz region to różnorodność, nierozerwalnie związana z historią tych ziem, która tylko utwierdza w przekonaniu, że nie trzeba wyjeżdżać w odległe zakątki, aby znaleźć miejsca z niepowtarzalnym klimatem. Majestatyczny zamek w Wiśniczu, piękny monumentalny dwór w Wieruszycach, czy przepiękna Puszcza Niepołomicka, to miejsca w których warto się zatrzymać, aby podziwiać niezwykłą architekturę, czy przepiękną zieleń. To miejsca, w których natura pozwoli odpocząć, wyciszyć się i zrelaksować, a architektura będzie szeptać nam ducha porywające historie – zachęca starosta bocheński Adam Korta.

Wydawnictwo prezentuje  wyjątkowe miejsca z każdej z gmin powiatu.  Kolumnę Szwedzką w Kamionnej, czyli obelisk zbudowany w stylu toskańskim w 1656 roku, upamiętniający zwycięską potyczkę wojsk księcia Jerzego Lubomirskiego ze Szwedami, jak również górujący nad wioską, ponad zakolem Stradomki – wieruszycki dwór obronny.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Piotr

    14 lutego godzina 17:25

    Tak mieszkam tu Bochenszczyzna jest piękna tu pracuje tu chce się żyć choć zarabiam niewiele kocham Bochnie pozdrawiam i zachęcam turystów to miejsce warto odwiedzić i zamieszkać tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra