- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

„Magia miejsc” wyjątkowy album powiatu brzeskiego! Pięciu naszych Czytelników otrzyma go w prezencie

Fot. Paweł Bielak
- REKLAMA -

Czy byliście już na wieży widokowej na Szpilówce w Iwkowej? Widzieliście drewniany kościółek w Gosprzydowej? Czy podróżowaliście Wiślaną Trasą Rowerową wzdłuż malowniczych krajobrazów w gminie Szczurowa? Czas nadrobić zaległości! Na pewno pomocny w planowaniu trasy po tych mniej i bardziej znanych zakątkach ziemi brzeskiej będzie album „Magia miejsc”, który właśnie wydało Starostwo Powiatowe w Brzesku. Dla naszych czytelników mamy prezent. To pięć albumów ufundowanych przez starostę Andrzeja Potępę.

Album to najnowsze dzieło Wydawnictwa „Regis”. Blisko stu stronicowa publikacja została wydana w eleganckiej twardej oprawie. Książka jest podzielona na poszczególne gminy i w takim układzie prezentowane są tu najpiękniejsze zabytki i miejsca każdej z nich. Opisy sporządzono w języku polskim oraz angielskim.

Mocną stroną publikacji są przepiękne zdjęcia wykonane przez Pawła Bielaka. Prezentują one ziemię brzeską wiosną, latem i wczesną jesienią.

– Na niemal stu stronach pojawiło się ponad 120 zdjęć, które w naszej ocenie uzupełniają się wzajemnie i tworzą spójną całość – obraz łączący w sobie wysublimowane piękno architektury XIX wieku z ludowymi elementami zabytków drewnianych i sielskim klimatem polskiej wsi. A to wszystko ubogacone zostało barwami zieleni, złota i błękitu natury – podkreśla starosta Andrzej Potępa, zachęcając do odwiedzenia ziemi brzeskiej.

Dla naszych Czytelników mamy 5 albumów „Magia miejsc” a także w zestawie mapę i widokówki. Aby otrzymać prezent wystarczy:

  • Polubić fanpage’a Bochnia Brzesko z bliska,
  • Zaprosić co najmniej 10 osób do polubienia profilu,
  • Udostępnić publicznie post konkursowy na swojej osi czasu,
  • W komentarzu do posta zaznaczyć: BIORĘ UDZIAŁ W KONKURSIE,
  • Album otrzyma pierwsze pięć osób, które spełnią te warunki.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. maximus

    27 stycznia 2021 godzina 19:24

    Fantastyczne zdjęcia , widoki zapierające dech, świetnie pokazane piękno przyrody .Szkoda tylko że nagminnie dewastowane przez quady , crossy i samochody terenowe .Niszczenie tych dóbr jakoś nie przeszkadza władzom samorządowym z starostami włącznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra