- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Lipnica Murowana. Już dziś 61. Konkurs Lipnickich Palm PROGRAM, WIDEO

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Są piękne, oryginalne i bardzo wysokie. Mowa oczywiście o lipnickich palmach zgłaszanych do konkursu organizowanego w Niedzielę Palmową. Wydarzenie to, co roku przyciąga do Lipnicy Murowanej tysiące turystów z całej Małopolski.

– Przyjeżdżają obejrzeć te najwyższe palmy, ale także wziąć udział w kiermaszu wielkanocnym, podczas którego można zaopatrzyć się w przepiękne świąteczne ozdoby i smakołyki na wielkanocny stół – mówi Agnieszka Żołna-Zdunek, dyrektor GOK w Lipnicy Murowanej.


Podczas imprezy na lipnickim Rynku zaprezentują się: Orkiestra Dęta z Rajbrotu, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Zespół „Nadwiślanki” z Koła Gospodyń Wiejskich w Rusocicach, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” z Krakowa, zespół Regionalny „Górzanie” z Lipnicy Górnej.

Konkurs lipnickich palm rozpocznie się o godzinie 10 .30 (choć stawianie i mierzenie palm przewidziano już na godzinę 7.30). O godzinie 10.45 zaplanowano poświęcenie lipnickich palm, a o 11.00 mszę św. w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród autorom najpiękniejszych i najwyższych palm nastąpi około godziny 13.

Zobacz szczegółowy program imprezy:


1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Lidka z Rodzinką

    11 kwietnia 2019 godzina 21:27

    No i super zaproszenie☺! Lipnica Palmowa najlepsza! Jeszcze słoneczko prosimy i bedziemy tam od rana!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra