- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Łazy. Oni sporo wiedzą o bezpieczeństwie na drodze!

- REKLAMA -

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Łazach bierze udział w X edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Udział w akcji potwierdza, że ta placówka nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

W ramach konkursu uczniowie SP w Łazach zostali wyposażeni w kamizelki oraz elementy  odblaskowe. Zorganizowano też „Odblaskowy pokaz mody”, konkurs plastyczny „Bądź bezpieczny na drodze – noś odblaski” oraz konkurs wiedzy o ruchu drogowym. 

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” uczniowie kl. VIII przemaszerowali w kamizelkach odblaskowych ulicami Łazów w ramach happeningu pod hasłem „Noś odblaski”. Młodzi ludzie mieli transparenty nawołujące do noszenia odblasków, a każdy napotkany przechodzień otrzymał opaskę odblaskową.

W szkole gościł też przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Bochni. Podczas spotkania policjant przypomniał o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas poruszania się po drogach oraz o obowiązku noszenia przez dzieci odblasków.

W szkole zostały wykonane gazetki nawiązujące do tematu konkursu oraz rozpoczęto wiele innych przedsięwzięć.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra