Kultura

Kraków. Tancerze z Bochni wezmą udział w Małopolskim Festiwalu Taneczno-Musicalowym

Już w najbliższą niedziele prawdziwe święto taneczne w Krakowie. 16 czerwca na Tauron Arenie w Krakowie (Mała Hala) odbędzie się Małopolski Festiwal Taneczno-Musicalowy – projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wezmą w nim udział między innymi tancerze pochodzący z Bochni.

Festiwal to finał trwających od 16 kwietnia tego roku warsztatów tanecznych, w których uczestniczyli tancerze z całej Małopolski.

– Odbywające się przez dwa miesiące zajęcia warsztatowe pozwoliły przygotować nam podstawy do stworzenia spektaklu, który będzie jednym z głównych punktów Festiwalu – zapewnia Andrzej Starowicz tancerz i choreograf a także reżyser spektaklu.

Celem wydarzenia jest wielopokoleniowa integracja tancerzy oraz zapewnienie rodzinom ciekawej i aktywnej formy spędzania czasu. Autorzy tego widowiska chcą także w wyjątkowy sposób, bo poprzez taniec i pokaz mody opowiedzieć historię miasta Krakowa.

Tancerze z całej Małopolski, spotkają się na jednej scenie z tancerzami Agencji Tanecznej JDC, akrobatami i cyrkowcami, którzy występowali dla słynnego Cirque du Soleil. Poza wspomnianym już autorskim spektaklem „Alice in Cracowland” zaprezentowana zostanie “Współczesna opowieść o Lajkoniku”.

Oprócz tego zgromadzoną publiczność czekają pokazy tancerzy znanych z programów „You Can Dance” oraz „Got to Dance”, a także wyjątkowe, multiwizualne, holograficzne show akrobatyczne z wykorzystaniem mappingu oraz najnowszej technologii świetlnej.


Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra