- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Brzesko. Cała szkoła pięknie odśpiewała Hymn Polski ZDJĘCIA

fot. Krzysztof WAsyłek
- REKLAMA -

We wtorek w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odśpiewano trzy pieśni w ramach III edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkól podstawowych „Do Hymnu – w 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.

„Do Hymnu” to konkurs organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz wybranych pieśni hymnicznych. W tym roku obok „Bogurodzicy”, „Marsz Polonia”, „Boże, coś Polskę”, „Święta miłości kochanej Ojczyzny”, „Żeby Polska była Polską”do wyboru była również pieśń „Marsz Pierwszej Brygady”, która została dodana w związku z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej.

W odśpiewaniu Hymnu Polski, „Gaude Mater Polonia” i „Roty” wzięli burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. prałat Wojciech Werner.

Przy wykonaniu utworów obecni byli przedstawiciele organizatorów konkursu, a zarazem jurorzy, dr Małgorzata Chyła z Akademii Muzycznej w Katowicach i prof. Wiesław Delimata z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Panowie, Andrzej Gicala i Andrzej Piotrowski wraz z nauczycielami brzeskiej „dwójki” znakomicie przygotowali uczniów szkoły do wykonania trzech pieśni, a dał temu wyraz w swoim wystąpieniu prof. Wiesław Delimata wręczając pamiątkowy dyplom za udział młodzieży w konkursie.

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha podziękował młodzieży i pedagogom za udział w  konkursie.

Do III edycji konkursu zgłosiło się 515 szkół z całej Polski. Trzysta pierwszych szkół z 273 miejscowości, które przysłały swoje zgłoszenia jako pierwsze wybrano do oceny i je  jurorzy odwiedzą do 10 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 kwietnia 2020 roku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra