Kultura

Bochnia. Wiesław Komasa w bocheńskiej bibliotece ZDJĘCIA

Fot. Patryk salamon

Wiesław Komasa znakomity aktor teatralny, filmowy oraz dubbingowy, reżyser teatralny i recytator gościł dziś w Bochni. Spotkanie odbyło się w sali klubu tutejszej biblioteki.

Wiesław Komasa urodził się w Nowym Wiśniczu, uczęszczał do I LO w Bochni, jest absolwentem PWST w Krakowie, gdzie arkana sztuki aktorskiej poznawał pod przewodnictwem znakomitych profesorów m.in. Zofii Jaroszewskiej i Jerzego Jarockiego.

Debiutował na scenie kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. W 1973 roku, wraz z Izabellą Cywińską, przeniósł się do Teatru Nowego w Poznaniu.

W 1988 roku został wykładowcą warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, a w 1995 roku profesorem tej uczelni. Wiesław Komasa jest autorem poetyckiej książki „Mieć jak rzeka swoje źródło” (1996), która jest owocem wieloletnich spotkań ze studentami i przemyśleń związanych z nauczaniem aktorstwa. W latach 2003-2004 był aktorem warszawskiego Teatru Polskiego.

Gościnnie występował na wielu scenach całej Polski. Jako reżyser współpracował z wieloma teatrami w Polsce i za granicą.

Spotkanie w bocheńskiej Książnicy realizowane było w ramach projektu „Biblioteka teatrem słowa”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra