Kultura

Bochnia. We wtorek wieczór poetycki Kazimierza Musiała

fot. FB Kazimierz Musiał

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na wieczór poetycki Kazimierza Musiała i promocję jego trzeciego tomiku poezji „Spokojna przystań”. Spotkanie zaplanowano na godz.18 we wtorek w sali klubu biblioteki.

Kazimierz Musiał – poeta amator, śpiewa, gra na trąbce i perkusji. Jest członkiem Górniczej Orkiestry Dętej przy Kopalni Soli w Bochni. Cechuje go specyficzne spojrzenie na świat.

Jest wnikliwym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości, dostrzega w niej rzeczy, których inni nie zauważają. Będąc na progu jesieni życia, zdecydował się otworzyć przed ludźmi, ukazując swoje wnętrze i rymowanym słowem przekazać swoje spostrzeżenia.

Uważa, że dzień bez napisania przynajmniej jednego wiersza jest dniem straconym. W  swoim dorobku ma nagranego audiobooka i dwa tomiki wierszy  „Chciałbym Cię zabrać tam”, oraz „Tu jest nasze miejsce”. Trzeci, najnowszy tomik nosi tytuł „Spokojna przystań”.

Swoje wiersze publikuje również w mediach społecznościowych, w kilku grupach poetyckich, gdzie ma wielu stałych czytelników. Jest także współautorem kilku antologii tych grup.

Najnowszy tomik zatytułowany „Spokojna przystań” zawiera 92 utwory, napisane z wyczuciem i wrażliwością. Zręcznie uchwycone codzienne sytuacje, realia i fakty, obrazy zabarwione sporą dawką żartu, humoru, a niekiedy ironii. Wiersze zaskakują trafnymi spostrzeżeniami dotyczącymi ludzkich zachowań i przywar.

Wiersze z promowanego tomiku usłyszymy w interpretacji Jerzego Turka, oprawa muzyczna Małgorzata i Radosław Brydniakowie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra