Kultura

Bochnia. We wtorek w bibliotece dla babci i dziadków piękne jasełka w wykonaniu uczniów „Jedynki”

Fot. patryk salamon

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bochni oraz bocheńska biblioteka zapraszają na jasełka „Ach! Co za noc” w wykonaniu uczniów „Jedynki”. Przedstawienie zaplanowano na godz. 17.00 we wtorek w sali klubu biblioteki.

Wysęp dzieci i wystawienie jasełek powiązane będzie z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Wystąpią uczniowie klas I B i II C Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni. Młodym artystom w przygotowaniu przedstawienia pomagały panie: Ewelina Cepak, Magdalena Synowiec i Iwona Pajdak-Liszka. Jasełka zrealizowano w oparciu o scenariusz Adama Szafrańca.

„Ach! Co za noc!” – Narodzenie Jezusa przyciąga górali, mędrców… . Na pierwszym planie pojawiają się aniołowie, którzy zwiastują ludziom dobrą nowinę o narodzeniu Boga – Człowieka.

Narodzinom towarzyszą zwierzęta, w tym niedźwiedź będący uosobieniem diabła… 

Atutem przestawienia jest oryginalna muzyka i pastorałki, które budują nastrój sztuki i czynią ją ciekawszą. Piosenki fascynują dzieci, trafiają w ich emocje. Jasełka napisane są wierszem rymowanym, potrafią rozbawić publiczność, ale i wzruszyć do łez.

Przedstawienie przygotowane przez dzieci nie tylko wzrusza i bawi, jednocześnie przekazuje głębokie teologiczne prawdy dotyczące Bożego Narodzenia. Jego realizacja zagwarantuje dobrą zabawę aktorom i publiczności a młodym wykonawcom zapewne przyniesie sukces na scenie!

Przygotowane jasełka są w szczególności dedykowane babciom i dziadkom z okazji ich święta.

ZOBACZ TAKŻE:

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra