Kultura

Bochnia. Warsztaty historyczne w Civitas Christiana

O „Karierach chłopskich synów” mówiła Janina Kęsek podczas spotkania zorganizowanego w Katolickim Stowarzyszenia Civitas Christiana w Bochni. Było ono częścią warsztatów przygotowujących młodzież do konkursu historycznego „Ziemia bocheńska od przeszłości do teraźniejszości”.

W warsztatach wzięła udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Podczas spotkania młodzi ludzie zapoznali się z postaciami pochodzącymi zarówno z regionu bocheńskiego jaki i z dalszych okolic. Osoby te swoje kariery rozpoczynały najpierw od szkół w rodzinnych miejscowościach o kształceniu gruntownym, by dalszą naukę kontynuować w Gimnazjum im. króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Odegrały one następnie ogromnie ważną rolę zarówno w dążeniu do odzyskania niepodległości jak i w dalszej kolejności w odbudowywaniu państwa polskiego.

Uczestnikami warsztatów była młodzież ze Szkół: w Bochni nr 2 im. St. Konarskiego z Anetą Jeliczką, CKZiU z Danutą Trzósło, 2 LO im. Orła Białego z Elżbieta Zagórską oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego Ireneusz Sobas.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra