- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BOCHNIA. W bibliotece odbyło się spotkanie z autorkami książki „Czy święci są bardzo zajęci? Z pamiętnika świętej Kingi”

- REKLAMA -
Fot. Szymon Zięba

Anna Machacz i Magdalena Żukowska-Bąk autorki książki „Czy święci są bardzo zajęci? Z pamiętnika świętej Kingi” gościły dziś w klubie bocheńskiej biblioteki. Organizatorami spotkania byli: Parafia pw. Św. Mikołaja Bpa w Bochni, wydawnictwo Wrażlive i bocheńska biblioteka.

„Czy święci są bardzo zajęci? Z pamiętnika świętej Kingi to ekscytująca opowieść, dla dużych i małych, o niebanalnej postaci świętej Kingi. Razem ze współczesnymi bohaterami, Kingą oraz Mikołajem, wybieramy się na spacer po tajemniczych i ciekawych zakątkach solnego miasta, jakim jest Bochnia, jednocześnie odkrywając jego niezwykłą tajemnicę – pamiętnik świętej Kingi.

Dzięki niemu możemy przenieść się w mroczne czasy średniowieczna i dowiedzieć się kim była i co czuła węgierska księżniczka, przybywając do zupełnie obcego kraju… Historia Kingi pełna jest zwrotów akcji a autorki książki postarały się aby dzisiejszy czytelnik odnalazł w bohaterce te cechy, które są mu bliskie i jakże współczesne.

Bardzo ciekawe ilustracje przygotowała Elżbieta Dias Wituła. Książka z audiodeskrypcją ilustracji. Warto sięgnąć po tę pozycję, zwłaszcza gdy chce się poznać historię Bochni. Książkę napisały Anna Machacz i Magdalena Żukowska-Bąk.

Anna Machacz – architektka edukacji, pedagożka, trenerka. Autorka i współautorka książek dla dzieci. Przez wiele lat pracowała dla Teatru Groteska w Krakowie, przygotowując między innymi najbardziej smoczą imprezę w Polsce, czyli Wielką Paradę Smoków. Po teatrze przyszedł czas na kino, dzięki któremu odbyła wycieczki w głąb Ziemi, poznała tajemnice przyrody i poleciała w Kosmos, wprowadzając na ekrany kin IMAX trójwymiarowe filmy. Te doświadczenia, jak i setki warsztatów, stosy zapisanych kartek papieru, ekscytujące spotkania z niezwykłymi ludźmi, podróże, w tym również te, do swojego wnętrza, pozwalają na nieustanne zachwycanie się światem.

Magdalena Żukowska-Bąk – nauczycielka, pedagożka, bajkoterapeutka. Autorka bloga uchowruch.pl. Mama 7-letniego Antka użytkownika implantu ślimakowego i 13-letniego Olka. Jej zainteresowania koncentrują się wokół pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców m.in. dotyczące wsparcia i rozwoju dziecka. Autorka bajek terapeutycznych i książki „Różnimy się skrzydłami”. Aktywnie działa w wolontariacie, pomagając tym, którzy tego potrzebują.

Fot. Szymon Zięba

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra