Kultura

Bochnia. Tłumy w bibliotece na Dniu Bibliotekarza ZDJĘCIA

Fot. Wojtek Salamon

Po brzegi była wypełniona sala klubu bocheńskiej biblioteki podczas spotkania z okazji Dnia Bibliotekarza. Uroczystość, w której wzięli udział przedstawiciele władzy samorządowej uświetnił występ artystów Teatru Artystokrackiego działającego przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, pod kierunkiem Zofii Sitko i Doroty Korty.

Dzień Bibliotekarza rozpoczyna obchodzony corocznie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywa się pod hasłem: „#biblioteka”.

Dzień Bibliotekarza jest świetną okazją do pokazania pracy bibliotekarzy i znaczenia bocheńskiej biblioteki. Zaproszenia czytelnika i prezentacji jej różnorodnej działalności edukacyjno- kulturalnej, niekonwencjonalnej promocji książki i czytelnictwa oraz licznych, realizowanych przez bibliotekę projektów.


Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra