- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Bochnia. Sześć Orderów Błękitnej Niezapominajki dla osób życzliwych dzieciom

- REKLAMA -

Marian Biernat, Beata Drużkowska, Zdzisław Kamiński, Nina Łoboda Kamniewa, Krzysztof Kołodziejczyk i Andrzej Orzechowski reprezentujący Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej otrzymali Order Błękitnej Niezapominajki. Te wyjątkowe odznaczenia wręczono w Dniu Błękitnej Niezapominajki w bocheńskiej bibliotece podczas dwunastej już gali.

Order Błękitnej Niezapominajki to odznaczenie przyznawane przez Dziecięcą Kapitułę za gorące serce życzliwe dzieciom. To wyraz uznania dla osób, które bezinteresownie, ofiarnie, z dużym poświęceniem, zaangażowaniem i wielkim sercem starają się działać dla dobra społeczeństwa, w szczególności na rzecz naszych najmłodszych, jednocześnie angażując ich do pracy dla innych: szeroko rozumianej przyrody i środowiska.

To osoby, które nie rzadka angażują w swe działania nie tylko siebie i swe rodziny, ale również własne, często jakże skromne środki. To osoby gorącego serca i wielkiego ducha, nad wyraz wrażliwe, troskliwe, bez reszty oddane innym, osoby, które dzięki swej postawie stanowią wzór do naśladowania.

Kapituła Orderu Błękitnej Niezapominajki od 12 lat corocznie typuje laureatów i nagradza honorowym odznaczeniem – Orderem Błękitnej Niezapominajki. W zaszczytnym gronie laureatów znajdują się między innymi: Anna Dymna, Roman Nehrebecki, prof. Czesław Dźwigaj, Andrzej Zalewski, Ewa Błaszczyk i Marek Piekarczyk, a także wiele osób ze środowiska lokalnego zaangażowanych w działalność charytatywną i niesienie bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Tegoroczni zdobywcy orderu, otrzymali honorową legitymację, kwiaty i obrazki z niezapominajkami autorstwa Janusza Możdżenia. Ze wzruszeniem dziękowali za otrzymane wyróżnienie i mówili o motywach, które skłaniają ich do niesienia pomocy najmłodszym. Laureatom gratulował Ryszard Drożdżak Wicestarosta Bocheński, Edward Marszałek – Mistrz Mowy Polskiej i przybyli na uroczystość goście.

Niespodzianką dla wszystkich obecnych, a zwłaszcza dla pomysłodawczyni wręczania Orderów Błękitnej Niezapominajki Eleonory Chmielarskiej, było nadanie jej tytułu Ambasadora Głosu Seniora w podziękowaniu za owocną współpracę ze Stowarzyszeniem Manko – Głos Seniora, które wręczył Łukasz Salwarowski – redaktor naczelny Głosu Seniora.

Galę uświetnił program artystyczny. Wiersz o błękitnej niezapominajce recytowała przez Zofia Porada, wystąpiły też a Jagoda Kozłowska i Julianna Sitko – uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra