- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Bochnia. Ślubowanie pierwszaków w SP nr 5 w Bochni ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Kilkudziesięciu siedmiolatków zostało oficjalnie włączonych w poczet pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Bochni. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. W spotkaniu wzięła udział dyrekcja szkoły, a także burmistrz Bochni, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła i przewodniczący Rady Rodziców.

Centralną częścią uroczystości było ślubowanie. Uczniowie klas pierwszych w obecności zebranych obiecywali: być dobrymi i uczciwymi, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować nauczycieli i rodziców, uczyć się tego co piękne  i kochać swoją ojczyznę.                                                                                                                                         

Po zakończeniu ceremonii ślubowania odbyło się pasowanie na ucznia SP nr 5 im. Jana Matejki w Bochni. Aktu pasowania dokonał burmistrz Stefan Kolawiński   w towarzystwie gospodarzy szkoły i wychowawczyń Bernadetty Nowak i Bożeny Górnej-Setlak.     

Po części oficjalnej przyszła kolej na część artystyczną. Uczniowie klas pierwszych prezentowali przygotowane specjalnie na tą uroczystość wiersze i piosenki.

Były też pamiątkowe zdjęcia do kroniki szkolnej. Następnie zgodnie z tradycją  szkoły wszyscy zgromadzili się na placu zabaw, gdzie każda klasa zasadziła swoje drzewko upamiętniając w ten sposób to ważne wydarzenie.

Dalsza część uroczystości przebiegała już w klasach, gdzie na dzieci czekał słodki poczęstunek i wiele niespodzianek.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra