- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Bochnia. Jan Maria Dyga z recitalem w Domu Bochniaków. Będą utwory Moniuszki

- REKLAMA -

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej serdecznie zaprasza na recital Jana Marii Dygi. Jest to wydarzenie wpisujące się w obchody trwającego Roku Moniuszkowskiego.

Recital odbędzie się w środę (20 listopada 2019 r.) o godzinie 17:30 w siedzibie Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej – Rynek 2 (I piętro). Spotkanie poprowadzi pani Ewelina Mroczek wraz z młodymi członkami stowarzyszenia działającymi w ramach Teatru Artystokrackiego.

Jan Maria Dyga – artysta opery śląskiej. Śpiewak i aktor. W czasie swojej niemal 60-cio letniej pracy artystycznej występował na deskach scen w Polsce i Europie. Posiada bardzo szeroki repertuar – od klasyki muzyki operowej i operetkowej po pieśni ludowe, kabaretowe, wojskowe i sakralne.

Stanisław Moniuszko – wybitny polski kompozytor. Autor ponad 268 pieśni, wielu oper, operetek, baletów i utworów kościelnych. Nazywany „ojcem opery narodowej”, stworzył takie dzieła jak Halka, Straszny Dwór oraz Paria. Z okazji 200-rocznicy urodzin artysty rok 2019 został przez Sejm RP ogłoszony rokiem moniuszkowskim.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra