- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

Powiat bocheński. Młodzi ludzie razem z Bocheńskimi Patriotami odwiedzili ważne miejsca na Bocheńszczyźnie

- REKLAMA -

Rajd składał się z dwóch części: autokarowej na trasie Bochnia, Nowy Wiśnicz, Lipnica Murowana i Rajbrot oraz pieszej z Rajbrotu do schroniska w Rozdzielu przez polanę Mulowiec, oraz cmentarz wojenny nr 300 z okresu I wojny światowej.

– Uczestnicy rajdu poznali wiele miejsc historycznych, a także wysłuchali opowieści o wydarzeniach, które miały miejsce na Ziemi Bocheńskiej, jak choćby atak na Feldkasse, odbicie więźniów politycznych przez AK z więzienia w Nowym Wiśniczu czy pacyfikację Lipnicy – wylicza Grzegorz Pałkowski, prezes Stowarzyszenia Bocheńscy Patrioci.

Młodzi ludzie odwiedzili cmentarze wojenne z czasów I wojny światowej, a także zabytki Bocheńszczyzny: dziedziniec zamku w Wiśniczu, Koryznówkę, rynek w Lipnicy Murowanej, kościół św. Leonarda. Były również tradycyjne lody w Lipnicy, a na koniec rajdu ognisko.

Współorganizatorami rajdu byli: członkowie Światowego Związku Armii Krajowej oddział Bochnia, SRH Najemnicy Bocheńscy oraz SP nr 2 w Bochni.

I Rajd szlakiem Armii Krajowej i Niezłomnych na Bocheńszczyźnie został dofinansowany, w ramach konkursu na realizację zadań publicznych.

Fot. Grzegorz Pałkowski

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra