Galeria

Łazy. Ależ to była impreza! Gmina Rzezawa powitała lato DUŻO ZDJĘĆ

Gmina Rzezawa powitała lato. Impreza, która odbyła się w sobotę w Łazach przyciągnęła mnóstwo osób, także mieszkańców okolicznych miejscowości.

Wydarzeniu towarzyszył konkurs kulinarny Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. W tym roku stoiska przygotowały przedstawicielki świetlic z terenu gminy Rzezawa oraz miejscowa Winnica nad Dworskim Potokiem.

Na stołach znalazły się dziesiątki wspaniałych potraw, które kusiły widokiem i smakiem. Jury w składzie: Mariusz Palej – Wójt Gminy Rzezawa, Agnieszka Sotwin – Radna Gminy Rzezawa oraz Alicja Bielak postanowiło przyznać równorzędne  I miejsce … wszystkim biorącym udział w konkursie.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody finansowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Nadwiślańską Grupę Działania E.O. CENOMA   ze Szczurowej.

Sporo działo się także na scenie. Jako pierwszy zaprezentował się Ireneusz Baran, miejscowy muzyk, który wprowadził wszystkich w biesiadny nastrój, wykonując kilka utworów, na harmonijce ustnej.

Następnie w układzie tanecznym zaprezentowały się dzieci ze Świetlicy w Łazach. Kolejnym punktem programu był występ koncert laureatki Młodych Talentów 2018 Anny Jędrzejek, która wykonała  znane polskie przeboje, a swoim głosem i charyzmą porwała publiczność do wspólnego śpiewania.

Na scenie gościł także rodzinny duet: Klaudia i Mariusz Kołodziej, którzy rozgrzali publiczność przed Gwiazdą Wieczoru.

Po występach lokalnych artystów i zespołów scenę przejął, wyczekiwany zespół ZBÓJE. Podczas koncertu, kapela promująca muzykę oraz folklor góralski, porwała publiczność znanymi hitami. Żywiołowo reagująca widownia, doczekała się kilku bonusów i nie chodzi tutaj o darmowe płyty – choć warto zaznaczyć, że też takowe były! Zespół ZBÓJE, w ramach koncertu, zupełnie za darmo, postanowił ogolić fana, a dwóch innych nauczyć tańca góralskiego, po czym panowie złożyli przysięgę góralską. Wykonane usługi barberskie  i taneczne wywołały ogrom uśmiechu na twarzach zgromadzonej publiczności.

Rozbawiona publiczność w Łazach, po wspaniałym koncercie kapeli ZBÓJE i kilku bis-ach, bawiła się do białego rana przy dźwiękach muzyki zespołu WIKING.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra