- REKLAMA -
- REKLAMA -

Galeria

Kilkadziesiąt przepięknych prac powstało podczas „Ceramicznych dialogów” pleneru w PLSP w Nowym Wiśniczu ZDJĘCIA

Fot. małgorzata wiecek-cebula
- REKLAMA -

Inspiracją dla wielu prac była natura, ale też własne przeżycia i przemyślenia. W czwartkowe popołudnie w PLSP w Nowym Wiśniczu odbył się piknik, podczas którego podsumowano dwutygodniowy Plener Ceramiczny, a także zaprezentowano, jeszcze surowe prace.

Plener Ceramiczny dla Nauczycieli Szkół Plastycznych Ceramiczne Dialogi to trwająca od 1999 r. cykliczna impreza ogólnopolska. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Do 2009 roku corocznie, a obecnie co dwa lata, plener organizowany jest w pierwszych dwóch tygodniach lipca. Jego uczestnikami są nauczyciele szkół plastycznych zainteresowani działaniami ceramicznymi.

– To ludzie z całej Polski, którzy przyjeżdżają do nas, czasami po raz kolejny. W tym roku w plenerze wzięło udział 17 nauczycieli,w tym także artyści z naszej szkoły – mówi Elżbieta Kucybała, dyrektor PLSP w Nowym Wiśniczu.

Wczoraj podczas pikniku każdy z uczestników otrzymał potwierdzenie udziału w plenerze. Zostały też zaprezentowane prace, które powstały w pracowniach działających w szkole.

– Na razie są to jeszcze surowe dzieła, które muszą zostać wypalone i wykończone. Gotowe prace zostaną zaprezentowane na wystawach poplenerowych – mówi Henryk Kopańczyk, komisarz pleneru.

W planach jest także wydanie katalogu, prezentującego prace pleneru.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra