- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

Byli rewelacyjni! Jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej Kopalni Soli w Bochni DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO

Fot. małgorzata Więcek-cebula

Były pięknie zagrane marsze, ale także muzyka filmowa i przeboje Maryli Rodowicz oraz Krzysztofa Krawczyka. W niedzielę w Oratorium św. Kingi Orkiestra Dęta Kopalni Soli w Bochni dała jubileuszowy koncert. Wydarzenie było okazją do wręczenia muzykom brązowego medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznawanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Medal w imieniu ministra wręczał wojewoda Łukasz Kmita.

– To Medal nadany w uznaniu Państwa zasług dla kultury polskiej. Medal potwierdzający Państwa wkład w umacnianie tożsamości narodowej, w utrwalanie tradycji. Bo to wszystko, co Państwo robią, składa się nie tylko na rozwój kultury lokalnej, ale także kultury ogólnopolskiej, narodowej. Gratuluję Orkiestrze i jej Członkom tak bogatej tradycji w zmiennych okolicznościach dziejowych. Państwa historia jest znaczącą częścią historii regionu, jest w nią wpisana. Są Państwo chlubą Kopalni Soli Bochnia, jak i samej Bochni. Chlubą Małopolski. Życzę wielu muzycznych sukcesów i wszelkiej pomyślności. Dziękuję zarazem za Państwa służbę sztuce i tradycjom górniczym. Dziękuję, że stoicie na ich straży i przekazujecie je kolejnym pokoleniom – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  Słuchaczka

  11 października 2021 godzina 19:47

  Byłam, widziałam, podziwiałam. Było przecudownie!!!

  Szkoda tylko, że pośród wszystkich którzy gratulowali i chwalili NIE było Prezesa Kopalni.
  PRZYKRO 🙁

 2. Avatar

  Przodowy

  11 października 2021 godzina 21:00

  To jest prezes jako etat i z nadania więc sam ma niewiele do powiedzenia i zarządzania -od tego są sznurki i sznureczki ruchome.

  • Avatar

   Yeti

   11 października 2021 godzina 22:15

   Do powiedzenia to on akurat ma dużo. Szkoda tylko że pod siebie

 3. Avatar

  VK

  11 października 2021 godzina 21:30

  Prezes Kopalni był. Z tego co widziałem gratulował po zakończeniu a nie ze sceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra