Galeria

Bochnia. Promocja albumu z 12. Festiwalu Piosenki Integracja malowana dźwiękiem DUŻO ZDJĘĆ

Fot. patryk salamon

Występ uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego oraz Julii Bagińskiej i Agnieszki Nowakowskiej wzbogacił promocję albumu z 12. Festiwalu Piosenki Integracja malowana dźwiękiem. Album ukazał się nakładem wydawnictwa REGIS prowadzonego przez Anitę Własnowolską-Bielak i Pawła Bielaka.

Ponad stu stronicowe wydawnictwo jest bogato ilustrowane zdjęciami oraz zawiera opis poszczególnych wydarzeń festiwalowych. Znakomitym uzupełnieniem jest filmowa rejestracja Festiwalowej Gali Laureatów.

Ideą festiwalu, którego pomysłodawca jest Jerzy Turek, jest propagowanie uzdolnień osób niepełnosprawnych, którzy we wspólnych interpretacjach muzycznych występują ze zdrowymi rówieśnikami. Wśród kategorii konkursowych jest także kabaret, a wydarzeniom od dwóch lat towarzyszy projekcja filmu i wystawa malarstwa – bohaterami są niepełnosprawni twórcy. Zmagania konkursowe poprzedzają warsztaty, które prowadzą znakomici polscy artyści. Wśród wykonawców są osoby uzdolnione muzycznie z Polski oraz zagranicy.

– Nie ma takiej szkoły w Polsce, która potrafi zorganizować tak duży festiwal. Bo to jest ogrom pracy. To zasługa dyrektor Teresy Jaszczyńskiej, która z tak wielką determinacją poświęca się tej idei. Potrafi zaangażować nauczycieli, którzy włączają się w przygotowanie tego wydarzenia – mówił podczas promocji albumu Ryszard Leo, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra