Artykuł partnerski

Zmiana smartfona na iPhone 14 – czego możesz się spodziewać?

Jeśli dotąd używałeś telefonu z systemem Android, po zmianie na produkt firmy Apple możesz być zaskoczony. Będzie to jednak w głównej mierze pozytywne zaskoczenie. Przekonaj się, czego możesz się spodziewać po iPhone 14 i jak odnaleźć się w systemie iOS.

Od większości użytkowników iPhone’ów słyszy się, że zmiana systemu operacyjnego w smartfonie na iOS jest biletem w jedną stronę – i bynajmniej nie z konieczności. Po latach używania telefonów z Androidem, gdy tylko poczujemy komfort stworzony przez Apple, nawet nie myślimy o zakupie kolejnego urządzenia z innym systemem. Od tej reguły zdarzają się oczywiście wyjątki – przyjrzyjmy się jednak temu, co może zaskoczyć nowego właściciela modelu iPhone 14, jeśli nie miał on wcześniej do czynienia ze smartfonami od Apple.

Co kochamy w iPhone’ach?

Tym, za co najczęściej chwalone są smartfony stworzone przez Apple, jest prostota. Nie wszyscy potrzebujemy bowiem tysięcy aplikacji dostępnych od ręki i ogromu funkcji. Weźmy na tapet smartfon APPLE iPhone 14 128 GB Fioletowy, by przekonać się, że jego parametry świadczą o wysokiej wydajności i prostocie obsługi.

System operacyjny iOS 16 działa płynnie i fakt ten stanowi zwykle pierwsze zaskoczenie dla użytkowników konkurencyjnego oprogramowania. Na co dzień nawet nie zauważamy, że nasz smartfon – mówiąc kolokwialnie – zacina się czy długo myśli. Po przesiadce na iPhone 14 różnica staje się bardzo wyraźna.

Miłośnicy produktów Apple kochają iPhone’y również za minimalistyczny interfejs. System nieprzeładowany zbędnymi gadżetami pozwala skoncentrować się na tym, z czego rzeczywiście chcemy i potrzebujemy korzystać.

Mniej aplikacji dla systemu iOS – wada iPhone’ów?

W smartfonie iPhone 14, tak jak i w każdym jego poprzedniku, możemy spodziewać się znacznie mniej aplikacji dostępnych do pobrania w oficjalnym systemowym sklepie. Niektórych może to zniechęcać; warto jednak przed zakupem zastanowić się, jakich aplikacji rzeczywiście używamy na co dzień i skonfrontować swoje potrzeby z aktualnymi zasobami sklepu App Store.

Po małym researchu zwykle okazuje się, że wszystkie używane aplikacje są dostępne dla urządzeń z systemem iOS. Bez trudu odnajdziesz w App Store aplikacje używanych przez Ciebie mediów społecznościowych, programów do obróbki zdjęć i filmów oraz liczne gry. Wiele osób wciąż jednak zachodzi w głowę, jaki jest powód mniejszej dostępności aplikacji dla iPhone’ów w porównaniu z najpopularniejszym w naszym kraju Androidem.

Różnica ta bierze się z idei i założeń marki. Produkty Apple, w tym system iOS, są z założenia bardziej hermetyczne. Apple stawia na oprogramowanie – w tym aplikacje – stworzone samodzielnie, idealnie dopasowane do możliwości oraz interfejsu swoich produktów.

Przekonaj się również, jaki smartfon ułatwi Ci pracę.

Smartfon z Androidem czy iPhone?

Trudno będzie Ci zdecydować bez wypróbowania obu możliwości. Upraszczając – jeśli większa możliwość personalizacji i dostępność tysięcy programów jest dla Ciebie najważniejszym kryterium podczas wyboru nowego telefonu, wybierz urządzenie z Androidem. Jeśli jednak cenisz minimalizm, niezawodność i bezpieczeństwo – będziesz zadowolony ze smartfona iPhone 14.

Góra