Artykuł partnerski

Wolny internet w telefonie na terenie Bochni – jak przyspieszyć połączenie?

Smartfony dają dostęp do sieci, bez którego trudno funkcjonować w dzisiejszych czasach. Niestety zdarza się, że na terenie Bochni internet mobilny nie chce działać z odpowiednią prędkością, a połączenie jest powolne lub nawet zanika całkowicie. Jak poradzić sobie z tym problemem? Poznaj rozwiązania, z których warto skorzystać.

Podstawy

Zacznij od sprawdzenia stanu pamięci, ponieważ często okazuje się, że telefon, którego zasoby są przepełnione, nie działa poprawnie. Usuń zbędne aplikacje oraz pliki i przeskanuj urządzenie pod kątem ewentualnych błędów czy wirusów. Koniecznie wyczyść także pamięć przeglądarki. Niektóre z aplikacji, takie jak np. komunikatory internetowe, dobrze zainstalować w tzw. wersji lite, gdyż pobierają one wtedy znacznie mniej danych i zajmują mniej miejsca w pamięci.

Pamiętaj o tym, że nowoczesny internet może nie być obsługiwany przez starsze urządzenia i w przypadku chęci korzystania z szybkich transferów konieczny będzie zakup nowego telefonu. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie model, warto skorzystać z serwisu komorkomat.pl. Jeżeli używasz zaś tej samej karty SIM od wielu lat, jej wymiana na nową również może korzystnie wpłynąć na przesył danych. 

Tryb sieci

Technologie 2G i 3G są już w pewnym sensie przestarzałe i co za tym, idzie znacznie wolniejsze niż nowoczesna sieć LTE 4G lub 5G. Aby łączyć się z najwydajniejszymi technologiami, wejdź w ustawienia swojego telefonu i ustaw funkcję automatycznego łączenia z siecią o większej przepustowości.

Regularne aktualizacje

Internet w telefonie może spowalniać, gdy używasz starej wersji systemu operacyjnego. Wykonuj więc regularne aktualizacje. Najwygodniej ustawić po prostu funkcję ich automatycznego przeprowadzania. Należy brać pod uwagę, że niektóre aplikacje też mogą działać wolniej bez ich zaktualizowania.

Wi-Fi w telefonie

Jeśli korzystasz z Internetu w telefonie, łącząc się z bezprzewodową siecią Wi-Fi, istnieje kilka podstawowych metod na zwiększenie prędkości przesyłu danych. Korzystając z ustawień telefonu, zmień pasmo Wi-Fi. Nieważne, czy jesteś w domu, w biurze, czy gdziekolwiek indziej – zawsze ustawiaj router w centralnym punkcie miejsca, w którym się znajdujesz. W razie potrzeby zaopatrz się dodatkowo w specjalny wzmacniacz sygnału. Jeżeli to nie daje efektu, sprawdź oferty internetu stacjonarnego o wyższej przepustowości niż Twoja obecna.

Pamiętaj!

Wiele czynników może wpływać negatywnie na działanie Internetu w telefonie na terenie Bochni i wszędzie indziej. Zapełniona pamięć podręczna przeglądarki, zbyt wiele aplikacji, widgetów i stron otwartych w tym samym czasie czy awaria sieci to tylko niektóre czynniki niesprzyjające optymalnej przepustowości transferu danych. Jeśli mimo podjęcia wszystkich możliwych kroków prędkość internetu w Twoim urządzeniu nadal Cię nie zadowala, być może to odpowiedni czas na zakup pakietu z większym limitem transferu danych. Obecnie na rynku dostępnych jest wielu dostawców i należy dokładnie przejrzeć wszystkie dostępne oferty, aby znaleźć najkorzystniejszą dla siebie.

W razie możliwości polecamy także przełożenie karty SIM do drugiego telefonu, aby sprawdzić, jak internet działa na osobnym urządzeniu. Można także skorzystać z wbudowanej funkcji oszczędzania danych. Niestety trzeba być gotowym na to, że w niektórych miejscach w Bochni przesył danych internetowych jest słaby ze względu na przestarzałą czy wybrakowaną infrastrukturę i indywidualnie nie da się temu przeciwdziałać.

Góra