Artykuł partnerski

Upominki dla miłośników LEGO – przegląd akcesoriów, gadżetów i innych prezentów związanych z LEGO, które ucieszą każdego fana klocków

LEGO to marka, która od lat cieszy się olbrzymim uznaniem wśród szerokiego grona miłośników układanek z klocków. Wierni są jej nie tylko najmłodsi, ale również dorośli. Jeżeli zatem w Twoim otoczeniu znajduje się osoba, będąca miłośnikiem LEGO, nasz artykuł z całą pewnością Cię zainteresuje. Dowiesz się z niego, jakie akcesoria i gadżety ucieszą każdego fana tych wyjątkowych klocków. Zapraszamy.

Upominki dla najmłodszych fanów LEGO

Jednymi z podarunków, jakie najmłodsi otrzymują w pierwszych latach swojego życia, są oczywiście klocki. W przypadku osób, które stawiają na produkty marki LEGO, najczęstszym wyborem stają się modele z serii Duplo. Dlaczego akurat te? Przede wszystkim dlatego, że są dostosowane do potrzeb i możliwości maluchów, a bawić się nimi mogą dzieci, które nie ukończyły jeszcze 12. miesiąca życia. Duże elementy niwelują ryzyko połknięcia ich i niewątpliwie ułatwiają łączenie kolejnych klocków, co ma ogromne znaczenie w przypadku maluchów, które wciąż uczą się koordynacji ruchowej. Ponadto z ich użyciem można powoli wprowadzać dziecko w świat pociągów, a także opowiadać mu o tym, jak należy dbać o przyrodę w parku czy w lesie. To doskonały wybór, perfekcyjnie dostosowany do potrzeb najmłodszych.

Podarunki dla starszych konstruktorów

Ze względu na to, że klocki Lego powstały z myślą o konstruktorach z różnych grup wiekowych, stanowią doskonały pomysł na prezent dla uczniów podstawówki oraz starszych dzieci. W przypadku tych pierwszych warto sięgnąć już po klasyczne zestawy, w których elementy są mniejsze, a jednocześnie dają szersze pole do popisu. Jeżeli mowa o dziewczynkach, doskonałym rozwiązaniem okażą się zestawy z serii Lego Friends, podczas gdy chłopcy niewątpliwie ucieszą się z otrzymania klocków z serii Lego City. Warto wspomnieć również o tym, że marka Lego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom starszych dzieci. W tym wypadku dostępne są serie związane m.in. z popkulturą. Dzięki temu można dopasować zestaw do zainteresowań nastolatka, wybierając model nawiązujący do jego ulubionego filmu, komiksu czy gry. Ponadto warto rozważyć zakup akcesoriów i gadżetów związanych z LEGO. Do wyboru są m.in.:

  • Breloczki,
  •  Zawieszki na bagaż,
  • Bransoletki,
  • Plecaki,
  • Piórniki,
  • Figurki do zestawów.

Te i wiele innych propozycji można znaleźć w ofercie e-sklepu empik.com. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, gdyż jest niezwykle zróżnicowana.

LEGO dla dorosłych z zacięciem inżynierskim

Miłość do LEGO nie przemija wraz z ukończeniem liceum czy pójściem na studia. Wiele osób pozostaje wiernymi marce również w dorosłym życiu, zarażając pasją do konstruowania pozostałych członków rodziny, w tym własne dzieci. Dlatego też doskonałym pomysłem dla dojrzałych fanów klocków są kolekcje, z jakich mogą powstać niezwykle zaawansowane konstrukcje, których stworzenie wymaga olbrzymiej precyzji. Szeroki wybór zestawów, akcesoriów i gadżetów sprawia, że LEGO idealnie nadaje się na podarunek dla każdego, niezależnie od wieku. Nie ważne zatem czy masz 1 rok czy 101 lat – LEGO ma dla Ciebie coś specjalnego. 

Góra