Artykuł partnerski

Szybka recepta na leki – jak ją zdobyć?

W leczeniu niektórych schorzeń niezwykle istotna jest ciągłość kuracji, przede wszystkim przyjmowanie przepisanych leków. Co w sytuacji, gdy opakowanie się skończyło, a termin wizyty u lekarza jest odległy? Rozwiązaniem jest szybka e-recepta online!

Długie kolejki do specjalistów, brak możliwości dostania się do lekarza, ale również zawodna ludzka pamięć bywają przyczynami zmartwień. Gdy braknie leków, a ich przyjmowania nie można przerwać, pojawia się pytanie, jak zdobyć receptę? Wystarczy skorzystać ze specjalnej platformy internetowej i zarejestrować się do specjalisty. W krótkim czasie można uzyskać niezbędną pomoc – otrzymać zwolnienie lekarskie, poradę, a także receptę, która umożliwi kontynuowanie leczenia.

Jak działa szybka recepta online?

Potrzebujesz receptę na leki zażywane na stałe? A może źle się czujesz, szukasz pomocy i odpowiednich specyfików, które szybko postawią cię na nogi? Jeśli nie możesz lub z różnych przyczyn nie chcesz zapisywać się na wizytę w przychodni, skorzystaj z telekonsultacji. Lekarze specjaliści są do dyspozycji pacjentów przez cały tydzień, o każdej porze dnia. Oznacza to, że uzyskasz pomoc, kiedy tylko będziesz jej potrzebować. Procedura jest bardzo prosta – wystarczy wypełnić umieszczony na stornie formularz, podając niezbędne danie osobowe, kontaktowe. Koniecznie należy opisać swoje dolegliwości i czas ich trwania.

Jeśli potrzebna ci recepta online musisz poinformować lekarza, jakie leki przyjmujesz, w jakich dawkach i od kiedy. Zaznacz także, czy zmagasz się z jakimś uczuleniem oraz, jak wygląda historia twojej choroby. Wszystkie te dane pozwolą specjaliście ocenić stan zdrowia, a także dostosować leczenie lub ewentualnie wypisać receptę na stosowane dotąd leki. E-receptę otrzymasz już ciągu kilkunastu minut, a zrealizujesz ją w dowolnej aptece.

Co warto wiedzieć o e-recepcie?

E-recepta to wersja elektroniczna recepty – ty otrzymujesz kod cyfrowy, który pozwoli ci wykupić leki. Recepta wystawiona przez portal https://e-lekarz24h.pl działa tak samo, jak każda inna wystawiona przez lekarza podczas osobistej wizyty w gabinecie. Na jednej recepcie wypisany może być jeden medykament. Jeżeli pod kodem znajduje się wiele pozycji, każda z nich traktowana jest jako oddzielna e-recepta. Zazwyczaj termin realizacji recepty wynosi miesiąc, wyjątkiem są np. recepty na antybiotyki, których ważność wynosi 7 dni.

Niekiedy lekarz wypisuje receptę na później – w takiej sytuacji zaznacza datę, od kiedy należy ją realizować. Leki można wykupić samemu, ale również korzystając z pomocy bliskich. Wystarczy podać PESEL chorego oraz czterocyfrowy kod recepty.

Kto najczęściej korzysta z e-recepty online?

E-recepta online jest sposobem na uzyskanie szybkiej pomocy. To szczególnie ważne w przypadku osób, które nie mogą przerwać terapii i pigułkę muszą przyjąć każdego dnia, często o tej samej porze. Najczęściej są to pacjenci chorujący przewlekle, a także kobiety zażywające tabletki antykoncepcyjne. Zdarza się również, że nagłe zachorowanie, pogorszenie stanu zdrowia, czy też leczenie nieprzynoszące efektów wymagają natychmiastowej konsultacji. W razie problemów z dostaniem się do przychodni warto skorzystać z telekonsultacji.

Szybka recepta na leki to duże ułatwienie i komfort dla pacjentów. Nie muszą wychodzić z domu, stać w kolejkach, czekać na wolny termin, rezygnować z leczenia. E-recepta przez internet to nie tylko wygoda – ma ona takie samo znaczenie jak każda inna recepta.

Góra