Artykuł partnerski

Szkoła masażu w Krakowie – dlaczego wybór Szkoły Policealnej GoWork to krok w dobrą stronę?

Zawody związane z usługami zdrowotnymi będą zyskiwać na znaczeniu. Stres, siedząca praca, liczne schorzenia kręgosłupa – wszystko to sprawia, że dobry masażysta nie będzie narzekał na brak pracy. Sprawdzamy, jak wygląda nauka na kierunku technik masażysta w Szkole Policealnej GoWork i dlaczego warto wybrać taką ścieżkę kariery zawodowej.

Dlaczego warto wybrać zawód masażysty?

Masażysta w Polsce ma przed sobą dobre perspektywy na rynku pracy. Jak wskazują prognozy Barometru zawodów, w połowie kraju odnotowuje się deficyt kandydatów na takim stanowisku. Duże braki w przypadku chętnych do pracy to szansa na łatwiejsze znalezienie zatrudnienia.

A tendencje są dla masażystów sprzyjające również pod względem klientów. Z ich usług korzystają nie tylko osoby starsze, ale również młodzi ludzie, które coraz częściej cierpią na schorzenia związane z kręgosłupem. Coraz większa popularność takich chorób jest wynikiem życia w stresie, pracy siedzącej, czy różnych urazów doznawanych na co dzień. Masażysta za pomocą różnych technik pomaga zniwelować tego typu dolegliwości, w dużym stopniu poprawiając standard życia.

Jak wygląda nauka na kierunku technik masażysta w Szkole Policealnej GoWork w Krakowie?

Szkoła Policealna GoWork w Krakowie umożliwia zdobycie cennych umiejętności w różnych dziedzinach. Można sprawdzić je tutaj: https://policealna.gowork.pl/krakow. Co ważne, wybrane kierunki są całkowicie bezpłatne, a więc słuchacze nie ponoszą kosztów dotyczących opłacenia wpisowego, czy czesnego. Jednym z nich jest technik masażysta

Nauka, która przygotowuje chętnych do wykonywania zawodu masażysty, trwa dwa lata, a następnie kończy się zewnętrznym egzaminem praktycznym i teoretycznym, organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku otrzymuje się dyplom potwierdzający kwalifikację MED.10 – Świadczenie usług w zakresie masażu wraz z suplementem Europass, który jest przepustką do pracy na terenie Unii Europejskiej.

Zajęcia są prowadzone przez dyplomowanych fizjoterapeutów, masażystów i rehabilitantów. Przedmioty w zakresie teoretycznym dotyczą tematyki takiej jak anatomia i fizjologia, bezpieczeństwo i higiena pracy, podstawy fizjoterapii, wybrane zagadnienia kliniczne, komunikacja interpersonalna, zdrowie publiczne, język obcy, a także ogólne podstawy przedsiębiorczości. 

Jeśli chodzi o praktykę, jest ona realizowana w pracowniach fizjoterapii i masażu. Są one wyposażone w wysokiej jakości sprzęty: stoły do masażu, kliny, wałki i półwałki, taśmy, piłki, materace, drabinki rehabilitacyjne, czy kamienie bazaltowe. W trakcie zajęć słuchacze zdobywają wiedzę na temat różnych metod, takich jak:

 • masaż leczniczy,
 • masaż klasyczny
 • masaż relaksacyjny
 • masaż izometryczny,
 • masaż sportowy,
 • masaż Shantala,
 • drenaż limfatyczny.

Cały opis zawodu, program kształcenia oraz formularz zgłoszenia znajduje się pod adresem: https://policealna.gowork.pl/krakow/masaz-z-rehabilitacja 

Zawód masażysty – jakie predyspozycje są potrzebne?

Oczywiście poza znajomością podstawowych technik masażu, w tym zawodzie liczą się również cechy, dzięki którym praca jest znacznie łatwiejsza. Co można do nich zaliczyć?

Głównie chodzi o empatię, zrozumienie potrzeb pacjenta i łatwość w nawiązywaniu kontaktu. Na uwagę zasługuje też odporność fizyczna – wykonując masaż, niejednokrotnie trzeba użyć odpowiedniej siły. Jest to także głównie praca stojąca, która wymaga odpowiedniej wytrzymałości.

Do masażysty, który ma pewny ruch, dużą wiedzę na temat anatomii ciała, a przy tym jest wyrozumiały i przyjazny klienci zawsze chętnie wracają.

Gdzie można znaleźć pracę jako masażysta?

Masażysta ma do wyboru wiele różnorodnych miejsc pracy. Do tych najpopularniejszych należy:

 • szpital,
 • przychodnia,
 • klinika,
 • sanatorium,
 • uzdrowisko,
 • hotel,
 • klub fitness,
 • gabinet kosmetyczny,
 • ośrodek SPA,
 • ośrodek wypoczynkowy,
 • klub sportowy.

Masażyści mają jednak znacznie więcej możliwości niż zatrudnienie w powyższych placówkach. Mogą oni założyć działalność gospodarczą, tworząc własną bazę klientów. Wystarczy wynająć lokal i go wyposażyć lub świadczyć usługi masażu z dojazdem do pacjentów (co również wymaga zakupu określonych sprzętów). 

Na jakie zarobki może liczyć masażysta?

Według danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń Sedlak & Sedlak średnie wynagrodzenie na stanowisku technik masażysta wynosi 4 800 zł brutto. Najwyższe płace dotyczą kwot powyżej 5 430 zł brutto.

A jak prezentują się wynagrodzenia masażysty w Krakowie? Stawki odzwierciedlają zakres krajowy. Można spotkać oferty z najniższym wynagrodzeniem 3600 zł brutto, jak i płacą powyżej 5000 zł brutto. Wiele zależy od konkretnej firmy, w której masażysta podejmuje zatrudnienie.

Czy praca masażysty jest trudna?

Praca masażysty jest zajęciem wymagającym i bardzo odpowiedzialnym. Nie jest może sowicie wynagradzana jak w przypadku innych fizycznych zawodów, jednak tutaj istotną rolę odgrywa satysfakcja z pomocy innym ludziom. Masażyści to bowiem osoby empatyczne, które chcą wspierać innych w walce o dobre samopoczucie. Kieruje nimi często poczucie misji. 

Z drugiej strony dobry masażysta nie może narzekać na brak klientów. Jeśli znajdzie stabilne zatrudnienie w firmie, a jednocześnie świadczy usługi indywidualne, może liczyć na szybki rozwój kariery zawodowej. 

Góra