Artykuł partnerski

Obliczanie zapotrzebowania kalorycznego z BeDiet Catering – sprawdzenie wagi

Szukasz skutecznych sposobów na odchudzanie? Upewnij się, że zabierasz się za to w odpowiedzialny sposób. W pierwszej kolejności sprawdź, w jaki sposób obliczyć swoje BMI i określić codzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Nie wiesz, jak to zrobić? Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu. Gorąco zapraszamy do lektury!

Sprawdzenie wagi – co zrobić przed wybraniem diety? 

Podejmując decyzje odnośnie zmiany swojej wagi, pamiętaj o tym, by robić to w odpowiedzialny i bezpieczny sposób. Pierwszym krokiem na tej drodze powinno być obliczenie swojego wskaźnika BMI. To współczynnik prawidłowej masy ciała, który pokazuje to, czy grozi Ci nadwaga, niedowaga lub bardziej skrajne schorzenia. 

Sprawdzanie wagi na potrzeby BMI nie jest skomplikowane. Wystarczy do tego prosty wzór matematyczny, który wygląda w ten sposób:

BMI = masa ciała (wyrażana w kilogramach) / wzrost (wyrażany w metrach do kwadratu)

Obliczenia mogą być jeszcze łatwiejsze, jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie jednego z ogólnodostępnych darmowych narzędzi do obliczania BMI. Sprawdzenie wagi przy pomocy kalkulatora online zajmuje zaledwie parę sekund i dostarcza natychmiastowe wyniki. 

Poznanie swojego BMI pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję co do tego, na jaką dietę chcesz się zdecydować i czy w ogóle istnieje potrzeba wprowadzania bardziej restrykcyjnego sposobu żywienia w Twoje życie. 

Obliczenie zapotrzebowania kalorycznego – jedz tyle ile potrzebujesz!

Wiele osób decydując się na dietę, nie zwraca uwagi na potrzeby energetyczne swojego organizmu. Prowadzi to często do skrajnych przypadków, w których możliwe jest nawet wygłodzenie. By tego uniknąć, koniecznie sprawdź, na czym polega obliczenie zapotrzebowania kalorycznego

W jaki sposób poznać potrzeby kaloryczne swojego ciała? Należy dokonać obliczeń, biorąc pod uwagę swój wzrost, wagę, wiek, płeć oraz aktywność fizyczną. Otrzymany wynik w bardzo precyzyjny sposób określa, ile dziennie kalorii powinieneś przyjąć, by pokryć wszystkie swoje potrzeby oraz zrealizować cele związane ze zmianą wagi. 

Obliczenie zapotrzebowania kalorycznego może brzmieć nieco skomplikowanie, ale przy użyciu kalkulatora online staje się bardzo prostym i szybkim procesem. Bez problemu poradzisz sobie z tym zadaniem. 

Jak dobrać dietę do zapotrzebowania? Sprawdź BeDiet Catering

Poznanie swojego BMI i zapotrzebowania kalorycznego to tylko połowa drogi do skutecznej walki o lepszą sylwetkę oraz zdrowszą wagę. Pozyskane informacje pozwalają na skomponowanie pełnowartościowego jadłospisu na cały dzień. Jest to jednak trudne zadanie, które wymaga sporej wiedzy i poświęcenia dużej ilości czasu. 

Dla wielu osób lepszym rozwiązaniem okazuje się gotowa dieta pudełkowa. To zbilansowane posiłki przygotowane przez ekspertów żywieniowych. Można dobrać ich kaloryczność zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Są dostarczane bezpośrednio pod dany adres, co pozwala na oszczędzenie czasu na gotowaniu i robieniu zakupów spożywczych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź szczegóły dostępne w serwisie BeDiet Catering. Zapoznasz się tam ze wszystkimi informacjami na temat oferty. 

Góra