Artykuł partnerski

Najlepszy laser na przebarwienia – odkryj zalety technologii tulowej

Tulowy laser na przebarwienia, występujący pod nazwą Lavieen, to wyjątkowe urządzenie umożliwiające zindywidualizowaną terapię zmian pigmentacyjnych. Opracowany został w celu odmładzania skóry i usuwania przebarwień. Wyjaśniamy, na czym polega ta innowacyjna metoda.

Laser tulowy – stworzony z myślą o usuwaniu przebarwień

Laser tulowy Lavieen działa wykorzystując tryb pracy frakcyjnej, dzięki czemu doskonale stymuluje skórę do samoregeneracji. Trzy tryby pracy – ablacyjny, subablacyjny lub nieablacyjny – umożliwiają dopasowanie parametrów zabiegu do konkretnego przypadku. Promieniowanie o długości fali 1927 nm charakteryzuje się wysokim powinowactwem do wody, przez co skutecznie oddziałuje na naskórek i górną powierzchnię skóry właściwej. Dzięki pracy w systemie frakcyjnym laser tulowy Lavieen może być wykorzystywany do remodelingu skóry z naturalnie wyglądającym efektem liftingu. Jako laser na przebarwienia Lavieen działa na rogową warstwę naskórka, która ulega niewielkiemu uszkodzeniu, co pobudza naturalne procesy naprawcze.

Usuwanie przebarwień laserem tulowym Lavieen

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, usuwanie przebarwień zawsze poprzedzone jest konsultacją lekarską, której celem jest wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań. Konsultacja umożliwia również określenie liczby niezbędnych sesji do uzyskania oczekiwanych rezultatów. Zabieg laserem na przebarwienia jest mało bolesny i nie wymaga znieczulenia. Podczas procedury może pojawić się lekkie pieczenie i mrowienie.

Wiązka lasera przenika do skóry i powoduje powstawanie dużej liczby mikrokanalików. Cała energia koncentrowana jest na poziomie podstawnej warstwy naskórka, gdzie znajdują się melanocyty – komórki produkujące melaninę. Po zabiegu na skórze pojawiają się powierzchniowe strupki, które znikają po kilku dniach, odsłaniając zdrową, jasną cerę, bez przebarwień. Dodatkowym efektem jest poprawa napięcia skóry.

Przez kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny i gorących kąpieli. W ciągu 4 tygodni od zabiegu zaleca się unikania bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne obszaru skóry, który został poddany zabiegowi. Ciało po zastosowaniu lasera na przebarwienia może być zaczerwienione, dlatego zaleca się stosowanie kremów nawilżających i łagodzących, na przykład z pantenolem. Bardzo ważne jest też zastosowanie odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV – w tym celu można użyć kremu z wysokim filtrem SPF.

Tulowy laser na przebarwienia – efekty

Laser tulowy umożliwia usuwanie takich niedoskonałości, jak: 

  • przebarwienia pozapalne i posłoneczne, 
  • melasma uwarunkowana hormonalnie,
  • drobne zmarszczki, 
  • rozszerzone pory,
  • wiotka skóra. 

Satysfakcjonujące efekty można zaobserwować już po jednej sesji, jednak specjaliści zalecają zazwyczaj zastosowanie serii zabiegów. Poprawa wyglądu skóry postępuje w czasie – wraz z zachodzącymi procesami regeneracyjnymi, polegającymi na wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Następuje wyrównanie kolorytu oraz poprawa napięcia skóry. Zmarszczki oraz inne niedoskonałości zostają wyraźnie wyrównane. Laser tulowy jest więc świetnym narzędziem do kompleksowego odmładzania skóry.

Precyzyjnie regulowana wiązka lasera tulowego sprawia, że efekty zabiegów widoczne są bardzo szybko. Już kilka dni po zastosowaniu lasera na przebarwienia można zauważyć wyraźne wzmocnienie kondycji skóry i rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych. Lavieen wykazuje też wysoką skuteczność w leczeniu blizn i rozstępów. W zależności od wskazania wystarczą 2-3 zabiegi, aby zaobserwować optymalne rezultaty terapii.

W razie innych pytań dotyczących usuwania przebarwień zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Góra