Artykuł partnerski

Na co zwrócić uwagę przy zakupie perfum?

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie życia bez odpowiednio dobranych perfum. Śmiało można powiedzieć, że stanowią one piękny i aromatyczny dodatek do każdej stylizacji. Dodają pewności siebie, poprawiają samopoczucie i nastrój. Jak wybrać idealne perfumy?

Z racji tego, że producenci co rok wypuszczają na rynek setki perfum, wybór konkretnego flakonu jest o wiele trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Na co zwrócić uwagę, wybierając damskie perfumy?

Przede wszystkim – zapach

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że podczas wyboru perfum głównym kryterium powinien być ich zapach. Uwaga – perfumy na każdej osobie pachną nieco inaczej. Dlatego kobiety, które kupiły zapach tylko dlatego, że pięknie pachniał na ich koleżance, mogą poczuć się dość rozczarowane. Nawet tak wysokojakościowe perfumy, jak Jo Malone, będą nieznacznie różnić się zapachem w zależności od tego kto je nosi.

Dlatego też wybór perfum to kwestia wyjątkowo indywidualna. Na szczęście sklepy z perfumami z reguły oferują swoim klientkom możliwość skorzystania z testerów. Przetestowanie zapachu na własnej skórze to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o zakup perfum dopasowanych w stu procentach.

Czym jest piramida zapachu perfum?

Kobiety, które poszukują wartych uwagi perfum damskich, powinny zwrócić uwagę na ich konstrukcję. Nazywa się ją również piramidą zapachu. Są to nuty zapachowe, które określają rozwój zapachu perfum po upływie określonego czasu. Wysokojakościowe perfumy, takie jak Thierry Mugler Alien, po kilku godzinach od aplikacji pachną zupełnie inaczej niż zaraz po nałożeniu na skórę.

Konstrukcja perfum dzieli się na:

  • nuty głowy – są to aromaty, które można wyczuć od razu po rozpyleniu perfum,
  • nuty serca – są to środkowe zapachy, wyczuwalne po upłynięciu kilkunastu minut,
  • nuty bazy – początkowo praktycznie niewyczuwalne, stanowią tło dla innych aromatów, najdłużej utrzymują się na skórze.

Z racji tego że perfumy uznanych marek to bardzo złożone produkty, ich zapachu nigdy nie powinno się oceniać wyłącznie na podstawie pierwszego rozpylenia.

Przeczytaj również: Najpopularniejsze kobiece perfumy

Jak unikać podróbek perfum?

Niestety, rynek podrabianych perfum rozwija się bardzo dynamicznie. Zwłaszcza zakupy w sieci obciążone są sporym ryzykiem zakupu fałszywych produktów.

Biorąc pod uwagę, że różnice pomiędzy oryginalnymi flakonami, a tymi podrabianymi, są bardzo trudne do wyłapania, mnóstwo kobiet nieświadomie kupuje podróbki.

Wybierając perfumy przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich cenę. Jeśli jest znacznie zaniżona, może być to sygnałem, że flakon zawiera podrobione perfumy.

Warto zainteresować się także wyglądam samego flakonu. Jeśli już na pierwszy rzut oka odbiega on od oryginalnego, może być to znak, że zawiera podrobioną zawartość.

Jak widać, istnieje kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze perfum. Jedno jest pewne – wybór zapachów na rynku jest tak ogromny, że każda kobieta na pewno będzie w stanie znaleźć taki, który z miejsca przypadnie jej do gustu.

Góra