Artykuł partnerski

Murawa boiska MOSiR Bochnia przygotowana do wiosennych rozgrywek

Chociaż zima wciąż jeszcze walczy z wiosną o prymat, murawy boisk w MOSiR Bochnia są już gotowe do rozgrywek. Wiosenna runda rozpocznie się pod koniec marca.

Pierwsze rozgrywki piłki nożnej już w marcu

Zawodnicy drużyny piłki nożnej MOSiR Bochnia są już gotowi do wiosennych rozgrywek. Boiska pokryły się zieloną murawą i czekają na pierwsze mecze. Piłkarze rozpoczną swoje pierwsze zmagania drużynowe już 23.03.2024. Zainaugurują tym sposobem rozgrywki I ligi okręgowej młodzików. Tę wyjątkową grupę zawodników przygotowuje do wiosennej rundy meczy, trener Mirosław Sobieszczyk. Inauguracyjny mecz zapowiada się wyjątkowo interesująco. Gospodarze będą gościć na swoim boisku drużynę Ciężkowianki Ciężkowice. Warto przypomnieć, że Stadion Miejski im dr W. Krupy, jest wyposażony nie tylko w boisko do piłki nożnej. Obiekt posiada także podwójną, krytą trybunę na 400 miejsc siedzących, usytuowaną po obu stronach boiska. Pod trybuną zlokalizowane są sportowe szatnie i pomieszczenia sanitarne. Wokół boiska zorganizowano bieżnię z tartanową nawierzchnią. Dbając o bezpieczeństwo zawodników i widzów, stadion ogrodzono płytami betonowymi oraz siatką. W sezonie to miejsce wielu rozgrywek ligowych. Biorą w nich udział zawodnicy z grup seniorów, juniorów i młodzików. Ponadto uczniowie bocheńskich szkół podstawowych i średnich oraz zapaleni sportowcy biegacze, przychodzą na stadion, by móc korzystać ze znajdującej się na nim bieżni. Obiekt został w pełni przygotowany do sportowych wydarzeń i prezentuje się bardzo estetycznie. Murawa na boisku o wymiarach 100 x 58 metrów, została rewelacyjnie odświeżona po zimie. Proces ten wykonywany jest z wykorzystaniem aktywnego zgrzebła. Powierzchnia murawy jest napowietrzana, nawożona i nawadniana. Na takim podłożu kładziona jest odpowiednia trawa. MOSiR dokłada starań, by dzieci, młodzież i dorośli, mogli komfortowo oraz bezpiecznie korzystać ze wszystkich obiektów sportowych, jakie posiada.

Zielona murawa boiska MOSiR czeka na pierwszy mecz

Kwiecień będzie miesiącem bardzo bogatym w wydarzenia sportowe w MOSiR. Warto trzymać kciuki za dobrą pogodę, by dopisała młodym zawodnikom. grającym na murawie pod przysłowiową chmurką. Kolejny mecz w ramach I ligi okręgowej młodzików, zostanie rozegrany już 02.04.2024. Po przeciwnych stronach boiska staną drużyny MOSiR Bochnia i Dąbrovii z Dąbrowy Tarnowskiej. Następne w kwietniu rozgrywki w ramach tej ligi, odbędą się 06.04.2024 między MOSiR Bochnia i Football Academy, również z Dąbrowy Tarnowskiej, a 13.04.2024 Bochnia zagra z Tarnovią Tarnów. 20.04.2024 z Bochnią zmierzy się ZKS Unia Tarnów. Mecz pomiędzy zawodnikami MOSiR Bochnia i LKS Orzeł Dębno, który jest ostatnią, 6 kolejką rozgrywek w kwietniu, odbędzie się 27.04.2024. Dorośli pasjonaci sportowych rozgrywek mogą skorzystać zawsze z Betclic kod promocyjny. Zawody w grze w piłkę nożną co roku przyciągają do MOSiR rzesze młodych fanów tego sportu. To dla nich i ich rodzin ośrodek dba o jak najlepsze warunki odbywających się spotkań sportowych na Stadionie Miejskim im. dr W.Krupy.

Sezon wiosennych rozgrywek piłki nożnej w Bochni już za progiem. Boisko stadionu miejskiego zostało w pełni przygotowane do działań a zawodnicy niecierpliwie czekają na pierwszy mecz.

Góra