- REKLAMA -
- REKLAMA -
Artykuł partnerski

Krzysztof Nowak – Wywiad i SPOT Wyborczy

- REKLAMA -

Postawmy na kompetencje, dorobek zawodowy i doświadczenie

Rozmowa z Krzysztofem Nowakiem, liderem listy KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska do Sejmiku Województwa Małopolskiego

Bochnia stała się dla Pana drugim domem po Tarnowie…
Dziesięć lat temu ożeniłem się z rodowitą bochnianką, a później zostałem szczęśliwym ojcem Oskara. Mój syn uczy się w jednej z bocheńskich szkół podstawowych, żona prowadzi w tym mieście kancelarię prawną. Z samą Bochnią związałem się zawodowo nieco wcześniej w 2006 roku. Otrzymałem wówczas propozycję objęcia stanowiska sekretarza w Starostwie Powiatowym w Bochni. Później z kilkoma gminami powiatu bocheńskiego miałem przyjemność współpracować na płaszczyźnie oświatowej.

Czyli oświata to Pana oczko w głowie?
Z pewnością. Choć bliskie mi są inne płaszczyzny życia społeczno-gospodarczego, które wpływają na nasze codzienne życie. Obecnie kieruję niepublicznymi placówkami oświatowo-wychowawczymi: Tarnowską Bursą Szkolną, Krakowską Bursą Szkolną oraz Regionalnym Ośrodkiem Rewalidacyjno-Wychowawczym w Pogórskiej Woli. Pracuję też nad innymi projektami edukacyjnymi.

Jak pan zatem ocenia naszą lokalną oświatę?

Zawsze byłem niepoprawnym optymistą w tym względzie, ale uważam i moja opinia nie jest odosobniona, że mamy w Bochni wspaniałych nauczycieli, którzy stanowią fenomenalny kapitał do kreowania Bochni jako nowoczesnego ośrodka edukacyjnego. Świadczą o tym wyniki nauczania. Odrębną kwestią jest wsparcie lokalnej oświaty w zakresie doposażenia. Mam tu na myśli, chociażby wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w szkołach (tablice interaktywne, programy edukacyjne), czy też wsparcie dla dialogu między poszczególnymi poziomami oświaty. Na tym polu jest wiele do zrobienia.

Co może zyskać region bocheński, gdyby został Pan radnym województwa małopolskiego?

Z pewnością mieszkańcy tego regionu zyskają osobę, która będzie oddana sprawom miasta i powiatu. Poza tym obecność naszych przedstawicieli w samorządzie województwa jest niezmiernie istotna z punktu widzenia podziału gigantycznych środków na rozwój. W sejmiku, o ile taka będzie wola wyborców, chciałbym zająć się sprawami edukacji oraz wspieraniem wszelkich pomysłów i rozwiązań inwestycyjnych z naszego regionu. Ponadto chciałbym doprowadzić do uporządkowania spraw związanych z transportem publicznym PKP w kierunku Krakowa. Skracając dojazd o połowę, poprzez zawarcie stosownego porozumienia pomiędzy spółkami kolejowymi a województwem małopolskim. W mojej ocenie pociągi krótkobieżne winny być traktowane priorytetowo. Dziś czas dojazdu pociągiem z Bochni do Krakowa trwa według rozkładu jazdy około 50 minut, a częstokroć i dłużej. Uważam, że przynajmniej jeden pociąg do Krakowa tam i z powrotem winien odbywać się bez konieczności zatrzymywania się na stacjach pośrednich.

Obserwując Pana Facebooka można zauważyć, że poparło Pana wiele znakomitych osobistości. Dzisiaj choćby Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu RP udzieliła Panu poparcia…
Cieszę się, że moja działalność publiczna i zawodowa jest doceniana. Wyrazy poparcia takich osób są dla mnie szczególnym wyróżnieniem. Ale to Państwa głos 21 października będzie tym najważniejszym. To tylko od Państwa zależy, czy zechcecie postawić na populistyczne hasła, czy na kompetencje, dorobek zawodowy i doświadczenie, które są moimi wyznacznikami.

Dziękuję za rozmowę

Wybierzmy PRZYSZŁOŚĆ!

Zagłosujmy wspólnie dla Małopolski. Wybierzmy PRZYSZŁOŚĆ!

Opublikowany przez Krzysztof Nowak Środa, 26 września 2018

 

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra