Artykuł partnerski

Kolejne urządzenia wzbogaciły plac zabaw w Rzezawie

Plac zabaw na terenie kompleksu sportowego w Rzezawie przy ul. Wiśniowej 68 należy do najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie. W ostatnim czasie został on jeszcze rozbudowany o dodatkowe elementy, które czynią z niego doskonałe wręcz miejsce do zabawy i aktywnego wypoczynku.

Specjalny statek, liczne huśtawki, zjeżdżalnie  oraz karuzela, zielona siłownia i tzw. strefa relaksu to tylko niektóre atrakcje. Ostatnio zamontowano dodatkowo urządzenie street workout.

Nawiązuje ono do idei kalisteniki, czyli ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Na placu zabaw zainstalowana została ponadto piramida liniowa, która zapewni dzieciom dobrą i bezpieczną zabawę, a także wpłynie pozytywnie na ich wytrwałość  i koordynację. W tym miejscu warto podkreślić, że na placu zabaw zamontowano także trzy lampy hybrydowe.

Inwestycja została wsparta dotacją w wysokości blisko 342 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020.  

Zadanie pn. „Utworzenie placu zabaw i zielonej siłowni wraz z oświetleniem – etap II” w ramach zadania „Przebudowa i remont pełnowymiarowego boiska sportowego trawiastego
do piłki nożnej, budowa boiska wielofunkcyjnego, obiektów małej architektury, parkingów i oświetlenia wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy budynku sportu w Rzezawie przy ul. Wiśniowej” współfinansowane ze środków unijnych w ramach Działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich, Oś Priorytetowa 11 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Góra