Artykuł partnerski

Kilka pomysłów na zastosowanie kontenera budowlanego

Przemysł budowlany spopularyzował użycie kontenerów modułowych o zmienionym przeznaczeniu na początku lat 80-tych XX wieku. Firmy budowlane wykorzystywały je do przechowywania narzędzi i materiałów na budowach, jednocześnie chroniąc przed kradzieżą. Obecnie zastosowania kontenerów są różne, ale przemysł budowlany nadal wykorzystuje je jako godne zaufania jednostki magazynowe, trwałe biura i praktyczne pomieszczenia socjalne. W poniższym artykule poznasz kilka praktycznych sposobów na wykorzystanie kontenerów budowlanych.

Magazyn do przechowywania narzędzi

Włamanie do kontenerów modułowych jest niezwykle trudne. Firmy chcące zabezpieczyć drogi sprzęt i narzędzia przez kradzieżą używają kontenerów jako idealnego rozwiązania do ich przechowywania. Pracownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do magazynu podczas pracy, ale firmy mogą bezpiecznie zablokować kontener po godzinach. Dodatkowo kontenery magazynowe mogą być wyposażone w oświetlenie, drzwi dla personelu, zabezpieczone regały i nie tylko.

Przechowywanie materiałów

Na każdym placu budowy potrzeba również miejsca do przechowywania materiałów budowlanych, takich jak okna, drzwi i wszelkie przedmioty tłukące się lub wrażliwe na warunki atmosferyczne. Powszechną modyfikacją jest montaż drzwi zwijanych w celu szybkiego i łatwego dostępu. Ponadto w każdym kontenerze można zamontować systemy klimatyzacji, aby chronić przedmioty wrażliwe na temperaturę przed upałami lub zimną pogodą.

Mobilny kontener do budowy biur

Większość placów budowy wymaga klimatyzowanej przestrzeni roboczej dla biura kierownika projektu, sali konferencyjnej lub miejsca spotkań, w którym pracownicy mogą przeglądać plany. Wiele firm budowlanych potrzebuje odrębnej przestrzeni biurowej, aby kierownictwo mogło lepiej monitorować wydajność pracowników.

Biura konstrukcyjne można modyfikować, aby były wyposażone w łazienki, wbudowane biurka oraz zakratowane okna, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort. Wygodna przestrzeń do pracy sprzyja produktywności brygadzisty, kierownika i generalnych wykonawców, którzy w nich pracują.

Ponadto bardziej szczegółowe modyfikacje mogą być wykonane na żądanie.

Klimatyzowane pomieszczenia socjalne

Pomieszczenia socjalne na placu budowy pomagają utrzymać wysokie morale, zapewniając pracownikom potrzebną przestrzeń. Kontenery socjalne mogą być wyposażone w mały aneks kuchenny, łazienkę i część wypoczynkową, w której pracownicy mogą się zrelaksować i zrobić przerwę na posiłek. Firma Mastertec oferuje także takie rozwiązania, jak:

  1. instalację wodną,
  2. instalację elektryczną,
  3. instalację grzewczą,
  4. izolację termiczną
  5. parkiet lub panele podłogowe,
  6. okna,
  7. łazienkę.

Kontener socjalny pomaga firmom budowlanym nadać priorytet ich najcenniejszemu zasobowi – pracownikom.

Podsumowanie

Po przeczytaniu tego poradnik wiesz już, jak duża do zaoferowania mają kontenery budowlane. Pozwalają nie tylko indywidualnie dostosować wnętrze, ale również poczynić znaczne oszczędności na przykład na hotelu dla ekipy budowlanej. W związku z tym warto skorzystać z oferty doświadczonej firmy, takiej jak Mastertec, która doskonale potrafi wykorzystać możliwości tych obiektów.

Góra