Artykuł partnerski

Jakich substancji szukać w szamponie przeciwłupieżowym?

Łupież to schorzenie skóry głowy, które objawia się charakterystycznymi łuskami o barwie biało – żółtej. Często przysparza wiele problemów w pielęgnacji skóry głowy oraz włosów, a dodatkowo wpływa na naszą samoocenę oraz estetykę fryzury. Jak więc odpowiednio zaplanować pielęgnację skóry głowy oraz jakich substancji szukać w szamponie do włosów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Łupież – czym jest i jak się objawia?

To schorzenie owłosionej skóry głowy, które spowodowane jest wieloma czynnikami zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Jednak najczęstszymi z nich są zaburzenia bariery ochronnej naskórka, suchość skóry, zwiększona produkcja łoju, przerost mikroflory naszej skóry bakteriami oraz grzybem drożdżakopodobnym. 

W zależności od przyczyny powstawania łupieżu wyróżniamy dwa najbardziej popularne rodzaje: łupież suchy i tłusty, których objawy przedstawimy poniżej. 

Łupież suchy: w jego przebiegu możemy zaobserwować charakterystyczne białe, suche łuski, które powstają na skutek nadmiernego i zbyt szybkiego przebiegu złuszczania naskórka. Oprócz pojawiających się jasnych płatków możemy zaobserwować suchość, nadmierne ściągnięcie skóry oraz świąd, które spowodowane są zaburzeniem bariery hydrolipidowej naskórka. W przebiegu tego rodzaju łupieżu dodatkowym objawem są suche i łamliwe włosy.  

Łupież tłusty: jego najczęstszymi objawami są między innymi, zwiększona produkcja łoju, zaburzenia rogowacenia naskórka, które prowadzą do przyspieszenia, nadmiernego rogowacenia naskórka i nagromadzenia się żółtych łusek. W przebiegu tego rodzaju łupieżu skóra głowy jest podrażniona i swędząca, włosy natomiast stają się tłuste i lśniące. 

Pielęgnacja przeciwłupieżowa – jaki szampon wybrać?

Na pewno taki, który odpowie na potrzeby naszej skóry. Pierwszym najważniejszym elementem jest rozpoznanie typu łupieżu. Dzięki czemu będziemy w stanie odpowiednio dopasować kosmetyk oczyszczający do naszych preferencji oraz rodzaju łupieżu. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki typ posiadamy, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który dzięki przeprowadzonemu wywiadowi odpowie na wszelkie pytania oraz przedstawi kosmetyki odpowiednie do potrzeb naszej skóry oraz posiadanego typu łupieżu. Warto więc skorzystać z całkowicie bezpłatnych i niezobowiązujących porad oferowanych przez sklep internetowy topestetic.pl.

Jeśli wiemy już, jaki rodzaj łupieżu posiadamy, warto zastanowić się nad składnikami aktywnymi jakie powinien zawierać szampon przeciwłupieżowy, który w zależności od posiadanego typu schorzenia przywróci równowagę, załagodzi objawy i przyniesie ulgę naszej skórze głowy.

Łupież suchy – jakich substancji szukać?

Chcąc załagodzić objawy świądu, nadmiernego złuszczania naskórka i suchości skóry warto szukać szamponów, które w swoim składzie będą zawierały składniki złuszczające, antybakteryjne, dbające o barierę hydrolipidową naskórka, a dodatkowo działały nawilżająco. Przykładami takich substancji są kwas mlekowy, kwas azelainowy, olejek z drzewa herbacianego, ekstrakty roślinne, wyciąg z drożdży.

Łupież tłusty – jakich składników aktywnych szukać?

W przypadku łupieżu tłustego warto wprowadzić szampon, który zadziała normalizująco na pracę gruczołów łojowych, wygładzi powierzchnię skóry oraz ograniczy namnażanie bakterii, czy grzybów drożdżakopodobnych. Warto więc szukać składników aktywnych, takich jak: kwas azelainowy, kwas migdałowy, kwas glikolowy, olejek z drzewa herbacianego.

Chcecie dowiedzieć się więcej o kosmetykach do pielęgnacji włosów oraz poznać te dopasowane do potrzeb Waszej skóry? Pamiętajcie w topestetic macie możliwość skorzystania z całkowicie bezpłatnych i niezobowiązujących porad z wykwalifikowanymi i doświadczonymi kosmetologami, którzy dostępni są codziennie przez czat zlokalizowany na stronie internetowej topestetic.pl, mailowo lub telefonicznie. Wystarczy wybrać odpowiednią formę kontaktu, a pielęgnacja stanie się łatwiejsza i skuteczniejsza!

Dlatego szampon przeciwłupieżowy w sklepie topestetic to gwarancja najlepszego wyboru i dopasowania do potrzeb Waszej skóry. 

Oprócz pomocy w doborze kosmetyków w topestetic czeka na Was darmowa dostawa, personalizowane próbki, które starannie dobierane są przez kosmetologów oraz gratisy. 

Czekamy na Ciebie!

Góra