Artykuł partnerski

Jak urządzić modny salon?

W dzisiejszych czasach każdy pyta, jak urządzić modny salon. Są osoby, które decydują się na usługi typu projektowanie wnętrz. Aranżacja salonu w zasadzie wymaga odrobiny wyobraźni. Można korzystać z wielu inspiracji, na przykład z katalogów, z blogowych porad ekspertów od aranżacji każdego rodzaju wnętrz, z ekspozycji w sklepach meblarskich, a także z propozycji prezentowanych w internetowych sklepach z meblami. Dowiedz się, jak powinny wyglądać najmodniejsze salony. 

1. Modny salon dla wszystkich: z pomocą czy bez pomocy projektantów wnętrz? 

2. Stół, ława czy stolik kawowy?

Urządzanie modnego salonu może zależeć od budżetu przeznaczonego na ten cel. Pokój dzienny to najbardziej widoczna część mieszkania. Może być zaaranżowany w stylu glamour, w stylu industrialnym, w stylu boho lub wyróżniać się przytulnym minimalizmem. W rzeczy samej modna przestrzeń dla każdego może oznaczać zupełnie coś innego. W wyborze mebli i dekoracji do pokoju dziennego z pewnością pomoże Ci Meblini

Modny salon dla wszystkich: z pomocą czy bez pomocy projektantów wnętrz?

W przypadku reprezentacyjnych pomieszczeń można współpracować ze specjalistami od urządzania i dekorowania wnętrz. Można też zabrać się za pracę we własnym zakresie. To, co ważne, to otaczanie się naturalnymi materiałami i efektownymi meblami. 

Jeśli chodzi o wybór mebli, nie muszą to być propozycje z najwyższej półki cenowej. Bardzo dobrze mogą się sprawdzić meble wielofunkcyjne. Istotne jest, by decydować się na modne kolory, przy czym stonowane kolory mogą być użytkowane przez długie lata. Do dekoracji wnętrz można wykorzystywać między innymi rośliny doniczkowe. Dekoracje jak najbardziej mogą być unikatami typu dzieła sztuki, czy ręcznie wytwarzane pamiątki z egzotycznych podróży. 

Stół, ława czy stolik kawowy?

Jeśli chodzi o meble tego typu, to wiele zależy od tego, jak duży jest salon i ilu zazwyczaj przyjmujemy gości. W dużych mieszkaniach stół i krzesła będą wyglądać okazale, a jednocześnie nie zabiorą za dużo miejsca. 

W przypadku małych mieszkań świetnie sprawdzi się ława lub stolik kawowy. Chodzi o to, by dany mebel nie zaburzał niewielkiej przestrzeni swoimi gabarytami. Jeśli w niewielkiej kawalerce ustawiony będzie stół plus kilka krzeseł, to zrobi się w niej po prostu zbyt ciasno. 

Trzeba podkreślić, że w mieszkaniach typu M2 czy pokój z aneksem kuchennym, powierzchnia mieszkalna pełni również funkcję salonu. Warto o tym pamiętać, gdyż w dobie bardzo wysokich cen za nieruchomości, kawalerki mogą być najbardziej popularnymi mieszkaniami. 

Góra