- REKLAMA -
- REKLAMA -
Artykuł partnerski

Jak pielęgnować brodę, by świetnie się prezentowała w każdej sytuacji?

- REKLAMA -

Broda podobnie jak włosy na głowie narażona jest na przesuszenie. Skóra pod brodą może wtedy intensywnie swędzieć. Ponieważ zasłania ją gęsty zarost wymaga dodatkowego nawilżenia. Dlatego należy stosować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji brody. Dziś podpowiemy, jak pielęgnować brodę, by świetnie się prezentowała w każdej sytuacji.

Jaka długość brody będzie odpowiednia dla Ciebie? 

Na początek warto zastanowić się nad długością brody, która będzie odpowiednia. Każdy mężczyzna lub prawie każdy będzie dobrze wyglądał z długą brodą. Wyjątkiem są tu mężczyźni o pociągłej twarzy, którzy raczej powinni utrzymywać pełną brodę, ale krótszą. Istotne znaczenie ma również właściwa linia brody. U niektórych powinna przebiegać poniżej policzków, a u innych odpowiednia będzie broda na linii żuchwy. Istotne znaczenie ma dopasowanie krótszej lub dłuższej brody do kształtu twarzy tak, by nie zaburzyć jej proporcji. Broda może wręcz modelować rysy, jeśli jest odpowiednio dobrana. Jeżeli nie masz pojęcia jaka broda będzie dla Ciebie odpowiednia, to udaj się do barbera na konsultację, a następnie rozpocznij zapuszczanie. Musisz też wziąć pod uwagę konieczność trymowania brody czy też jej przycinania we własnym zakresie. W końcu codziennie czy co tydzień raczej nie będziesz korzystać z usług barbera.          

Jakie kosmetyki koniecznie musisz wybrać do brody? 

Skoro już kształt brody masz wybrany, to czas na dobór odpowiednich kosmetyków. Aby broda dobrze prezentowała się w każdej sytuacji należy zadbać o jej estetykę, zarówno czystość, sprężystość jak i to, by nie była splątana. Gładka broda jest synonimem zadbanego brodacza, zatem sięgnij po szampon do brody, który pomoże Ci oczyścić ją z nadmiaru sebum na co dzień. Zamiast szamponu możesz wybrać tez mydło do brody o specjalnej formule, takie które nie ma właściwości wysuszających. Po umyciu i osuszeniu brody konieczne jest zmiękczenie zarostu, a także ułatwienie sobie jego wyczesywania. W tym niezastąpiony będzie olejek do brody. Jaki olejek do brody wybrać? Sprawdzi się produkt zawierający naturalne oleje takie jak choćby arganowy. Skóra nie ma wystarczającej wentylacji, dlatego trzeba dbać o jej optymalne złuszczanie i nawilżanie. Ponieważ broda częściowo utrudnia złuszczanie, to trzeba sobie radzić w inny sposób, a mianowicie należy sięgnąć po szczotkę do brody zwaną też kartaczem do brody. Może posiadać włosie dzika, włosie końskie czy też syntentyczne. Ważne by umożliwiało rozprowadzanie kosmetyków na brodzie, a także wykonanie peelingu złuszczającego. Jeżeli długa broda ma tendencję do plątania się w ciągu dnia, możesz też sięgnąć po balsam do brody, który rozprowadzisz z pomocą grzebienia, ale nie zwykłego, tylko przystosowanego do brody o odpowiednim rozstawie zębów.            

Jak zapobiegać szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych na brodę? 

Warto wiedzieć, że nawilżający olejek do brody jest absolutnie niezbędnym kosmetykiem nie tylko dlatego, że pozwala zmiękczyć włoski i ułatwia ich rozczesywanie oraz odżywia skórę. Ma bowiem działanie także termoochronne. Dzięki zawartości naturalnych olejów tworzy film ochronny przez co zarost, ale i skóra pod nim są chronione przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Zatem zawsze przed wyjściem należy nałożyć odrobinę olejku na palce i rozprowadzić na brodzie. Olejek ma też przyjemny zapach i chroni też do pewnego stopnia przed wnikaniem różnych zapachów w strukturę brody. Dzięki niemu może dłużej pozostawać świeża i pachnąca.     

- REKLAMA -
Góra