Artykuł partnerski

Grupa E na Euro: Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina – zapowiedź

Już 14 czerwca rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które potrwają przez okrągły miesiąc. W tym czasie zmierzą się ze sobą reprezentacje 24 krajów. Poszczególne drużyny zostały podzielone tradycyjnie na grupy. Jedną z nich jest grupa E, do której należą kraje takie jak Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina. Jak wygląda sytuacja w tej grupie? Które reprezentacje mają największe szanse na wyjście z grupy? Na te i inne pytania szczegółowo odpowiadamy w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Euro 2024 – kiedy startują rozgrywki? 

Gospodarzem tegorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej są Niemcy. Impreza rozpocznie się lada dzień, bo 14 czerwca i potrwa przez okrągły miesiąc. W rywalizacji będą brały udział reprezentacje z 24 państw, w tym także z Polski.

Poszczególne kraje zostały przydzielone do różnych grup. O wyjściu z grupy do kolejnych faz będą decydowały oczywiście wyniki rozegranych spotkań. Jedną z grup na Euro 2024 jest grupa E. Należą do niej kraje takie jak Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina.

Grupa E na Euro 2024 – co trzeba wiedzieć? 

Eksperci, którzy doskonale orientują się w realiach piłki nożnej wskazują, że w grupie E znalazło się wiele doświadczonych drużyn. Absolutnie największym jej liderem jest Belgia, która dla wielu jest wyjątkowym, czarnym koniem. Wszystkie typy na Euro mówią jasno, że oprócz Belgii, największe szanse na to, aby wyjść z grupy, mają Ukraińcy. 

Pierwszy mecz w ramach grupy E zostanie rozegrany 17 czerwca, czyli 3 dni po inauguracji mistrzostw. Z kolei ostatnie mecze grupy E są przewidziane na 26 czerwca. W ramach grupy E przeprowadzonych zostanie sześć pojedynków, które będą realizowane na pięciu stadionach. Rozstrzygnięcia w klasyfikacji trzecich miejsc nastąpią 26 czerwca, czyli na koniec fazy grupowej. Wszystko stanie się jasne po ostatnich meczach rozegranych w grupie F. 

W ramach pierwszego meczu grupy E zmierzą się ze sobą Rumunia i Ukraina. Kolejnym meczem będzie spotkanie Belgów ze Słowakami, zaś później Słowacja zagra z Ukrainą. Później Belgowie rozegrają mecz z Rumunami. Oprócz tego, przeprowadzone zostaną jeszcze mecze Słowacja – Rumunia oraz Belgia – Ukraina. 

Kto ma największe szanse na wyjście z grupy E na Euro 2024?

Wszyscy typerzy oraz eksperci są zgodni, że zdecydowanie największe szanse na wyjście z grupy E podczas Euro 2024 ma reprezentacja Belgii. Drugą w kolejności najsilniejszą reprezentacją jest według specjalistów Ukraina. O wyjście z grupy i trzecie miejsce najprawdopodobniej zaciekle walczyć będą Rumuni i Słowacy. Według statystyk najsłabiej wypada Słowacja, która aby wyjść z grupy będzie musiała bardzo mocno się napracować. 

Belgia ma bardzo dobrą pozycję dzięki temu, że w jej składzie jest wielu znakomitych zawodników, takich jak Lois Openda, Jeremy Doku czy Amadou Onan. Specjaliści wskazują, że słabym punktem reprezentacji Belgii jest jednak defensywa. Z kolei jeśli chodzi o Ukrainę, jest to druga najsilniejsza reprezentacja w tej grupie, dlatego też najpewniej uda jej się wyjść z grupy. 

Zachęcamy do zapoznania się z listą zakładów na Euro 2024 na https://betfan.pl/lista-zakladow/pilka-nozna/euro-2024-turniej/euro-2024-mecze/9265

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra