Artykuł partnerski

Greckie Zakynthos – wakacje dla rodzin z dziećmi i nie tylko!

Zakynthos, częściej występująca pod grecką nazwą Zante, to piękna grecka wyspa, słynąca ze wspaniałych plaż, turkusowego morza oraz urokliwych miasteczek. Miejsce to oferuje wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. Dzięki temu jest to idealna wyspa na wakacje praktycznie dla wszystkich – sprawdź, czy ty też znajdziesz coś interesującego dla siebie! Dowiedz się, czy wczasy na Zakynthos to dobry plan na te wakacje.

Wycieczki na Zakynthos – krajobraz wyspy

Zante znajduje się w zachodniej części Grecji, na Morzu Jońskim i jest 3 pod względem wielkości wyspą Archipelagu Jońskiego, leżącą na wysokości Półwyspu Peloponeskiego.

  • Północna część jest górzysta (odpowiednie na wakacje na https://r.pl/grecja/zakynthos dla aktywnych turystów).
  • W centrum wyspy dominują wyżynne równiny.
  • Południowe i wschodnie wybrzeże to przede wszystkim przepiękne zatoki i urokliwe plaże, a więc jest to idealne miejsce dla amatorów kąpieli słonecznych.

Zante to również doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, kajakarstwo czy nurkowanie, co z pewnością przyciągnie starsze dzieci i młodzież. Dlatego też wczasy na Zakynthos to dobry kierunek dla rodzin.

Miłośników przyrody na pewno zainteresuje fakt, że żółwie morskie składają tu jaja, a każdy z pewnością będzie chciał zrobić sobie zdjęcie przy słynnym wraku statku w Zatoce Navagio (niestety w 2023 r. dostęp do niej będzie ograniczony ze względu na erozję okolicznych gór).

Pogoda podczas wakacji na Zakynthos

Nie licząc malutkiej Strofades, Zante jest najdalej wysuniętą na południe wyspą jońską. Panujący tu klimat śródziemnomorski charakteryzuje się upalnymi latami i względnie łagodnym okresem zimowym, podczas którego często padają deszcze.

Najwyższych temperatur możemy spodziewać się w lipcu i sierpniu (32°C w dzień i 21°C w nocy). Najzimniej jest w styczniu i w lutym (14°C w dzień i 8°C w nocy).

Zima jest najbardziej deszczową porą roku – w tym okresie spada 150-200 mm deszczu miesięcznie, natomiast latem nie pada prawie w ogóle. Wakacje na Zakynthos będą więc na pewno udane i pełne słońca.

Zakynthos – wycieczki i atrakcje

Dla dorosłych na wyspie nie brakuje pięknych plaż i urokliwych miasteczek, w których można spędzić czas w romantycznej atmosferze.

Podczas wczasów na Zakynthos warto odwiedzić Zante Town – miejscowość słynącą z malowniczych widoków i ciekawej historii. Z pewnością jednym z głównych punktów programu będą wizyty na urokliwych plażach, takich jak Dafni czy Gerakas, gdzie można korzystać z uroków Morza Jońskiego. Wyspa oferuje też wiele wspaniałych zabytków, takich jak zamek w Zakynthos, muzeum Solomos i Kalvos czy klasztor Anafonitria, które na pewno przypadną do gustu miłośnikom historii i kultury.

Bardzo ciekawą atrakcją, niezależnie od wieku, jest wizyta w ośrodku ochrony żółwi morskich Karetta Karetta, gdzie można poznać i zobaczyć te wspaniałe stworzenia. Na Zakynthos znajduje się jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie te piękne i unikatowe zwierzęta składają jaja na plaży. Warto wybrać się na dodatkową wycieczkę na Zakynthos łodziami po zatokach, która umożliwi zobaczenie tych niesamowitych stworzeń w naturalnym środowisku.

Najmłodsi podczas wakacji na Zakynthos też nie będą się nudzić. Jednym z najpopularniejszych miejsc dla dzieci jest park wodny Water Village, gdzie maluchy mogą korzystać z wielu zjeżdżalni i innych atrakcji wodnych. Na wyspie znajduje się też wiele plaż z łagodnym zejściem do wody sprzyjających kąpielom. Dodatkowo dużo hoteli na wyspie posiada wiele atrakcji dla dzieci, takich jak baseny z wodnymi zjeżdżalniami czy pola do gry.

Wczasy na Zakynthos – hotele

Jeśli chodzi o hotele, to jednym z najlepszych wyborów dla rodzin, ale i też dla par bezdzietnych, jest Premium Cameo z sieci White Olive. Hotel ten oferuje wiele udogodnień, takich jak:

  • duży basen,
  • plac zabaw,
  • klub dla dzieci,
  • animacje dla całej rodziny.

Położenie hotelu tuż przy plaży z łagodnym wejściem do wody (certyfikat Blue Flag) oraz jego unikatowy krajobraz, otoczony zielonymi wzgórzami, sprawiają, że jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. W cenie wypoczynku masz też świetne wyżywienie w formule ultra all inclusive, co oznacza, że goście nie muszą martwić się o jedzenie i mogą skupić się na odpoczynku oraz relaksie. Spędź swoje wakacje na Zakynthos i odpocznij w greckim stylu!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Góra