Artykuł partnerski

Czy Mikołaja można spotkać pod ziemią? Okazuje się, że tak!

Najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce zaprasza na Mikołajkowe zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia.

W soboty i niedziele 3,4,10 i 11  grudnia, Mikołaj odwiedza zabytkowe solne wyrobiska ukryte ponad 200 metrów pod ziemią ! Dlaczego?

Przede wszystkim aby spotkać się z dziećmi i przekazać im swoją prawdziwą historię — historię Mikołaja, biskupa z Miry, który bezinteresownie pomagał tym, którzy byli w potrzebie.

 Kopalnia Soli Bochnia przygotowała wariant zwiedzania trasy turystycznej z Podziemną Ekspozycją multimedialną przeznaczony dla rodzin z dziećmi, podczas którego dzieci zaangażują się w pomoc Mikołajowi i  poszukają  zagubionego przez Mikołaja worka na prezenty.

Mikołaj wybrał się na zwiedzanie solnych korytarzy, jednak w trakcie wycieczki zgubił worek na prezenty i bardzo chciałby, aby ktoś pomógł mu go odszukać. Zostawia w tym celu list, który dzieci i ich opiekunowie otrzymują tuż przed zjazdem do kopalni. List zawiera informacje, dzięki którym  dzieci będą mogły odszukać zaginiony przedmiot, a podążając za pozostawionymi przez Mikołaja wskazówkami dotrzeć wprost na spotkanie z Mikołajem. Spotkanie ze Świętym będzie okazją do poznania prawdziwej historii Mikołaja – biskupa z Miry. Mikołaj oczekuje na dzieci w specjalnie zaaranżowanej krainie św. Mikołaja!

Mikołajkowe zwiedzanie trasy  obejmuje:

  • zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej,
  • przejazd kolejką,
  • spotkanie z Mikołajem oraz ok. 30 minutowy pobyt w komorze Ważyn.

Kiedy organizowane jest „Mikołajkowe zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia”?

Mikołajkowe zwiedzanie Kopalnia Soli Bochnia dla rodzin z dziećmi organizowane będzie w sobotę i niedzielę 3,4,10 i 11 grudnia 2022 r. o godz. 12:00 i 13.00.

Oferta dostępna wyłącznie dla turystów indywidualnych.

Jak kupić bilety na „Mikołajkowe zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia”?

Bilety dostępne w sprzedaży ON-LINE:  https://bit.ly/3nIL2QW

oraz w kasie kopalni bezpośrednio przed zjazdem do kopalni.

Czas pobytu w kopalni wynosi ok. 3 godz.

Każde dziecko otrzymuje drobny upominek solny na pamiątkę spotkania ze św. Mikołajem.

Dla rodzin, które nie zrealizowały jeszcze Polskiego Bonu Turystycznego przygotowana została oferta specjalna umożliwiająca wykorzystanie bonu na zakup imprezy turystycznej składającej się z biletu wstępu na „Mikołajkowe zwiedzanie kopalni” oraz kuponu na posiłek o wartości 50 zł do zrealizowania w punkcie gastronomicznym w komorze Ważyn.

Jak zrealizować Polski Bon Turystyczny na „Mikołajkowe zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia”?

Konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu realizacji imprezy z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem a następnie zawarcie „Umowy o udział w imprezie turystycznej” oraz dokonanie przedpłaty w wysokości 100% wartości rezerwacji na poczet przyszłej imprezy turystycznej. Przedpłata taka może zostać dokonana w całości lub częściowo Polskim Bonem Turystycznym.

W celu dokonania rezerwacji terminu i godziny realizacji imprezy należy skontaktować się z Działem Obsługi Bona Turystycznego Kopalni Soli Bochnia pod nr tel. +48 539 904 187, bonturystyczny@kopalnia-bochnia.pl. Rezerwacji można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 08:30 – 14:30

Szczegółowe informacje: Kopania Soli Bochnia, Biuro Obsługi Klienta 14 692 67 52, 14 692 67 54, biuro@kopalnia-bochnia.pl, ul. Campi 15, 32-700 Bochnia.

Góra