- REKLAMA -
- REKLAMA -
Artykuł partnerski

Będą nowe karetki dla szpitali w Bochni i Brzesku

- REKLAMA -

Szpitale w Bochni i Brzesku dostaną  po 400 tys. złotych na zakup nowych karetek pogotowia. To kolejne fundusze z budżetu państwa, które otrzymały placówki w naszym regionie dzięki staraniom Józefy Szczurek-Żelazko, poseł PiS i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.


Fundusze na zakup karetek pochodzą z Ministerstwa Zdrowia. Informacje w sprawie dotacji właśnie trafiły do dyrektorów szpitali. Oprócz Bochni i Brzeska pieniądze otrzyma jeszcze kilkanaście szpitali w Małopolsce. Wkrótce będą ogłaszane przetargi.


– Zależało mi bardzo na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy  czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie – mówi Józefa Szczurek-Żelazko.


To kolejny krok w kierunku doposażenia ratownictwa medycznego. 1 kwietnia weszła w życie nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, dzięki której wszystkie Zespoły Ratownictwa Medycznego w Polsce stały się publiczne.


– Dzięki temu mamy bezpośredni wpływ na to, jak one działają. To gwarantuje ciągłość działania systemu. Do kwietnia tego roku ponad 200 Zespołów Ratownictwa Medycznego w Polsce było w rękach prywatnych, bo taką strategie na rozwiązanie problemów w ratownictwie  medycznym  przyjęli nasi poprzednicy czyli PO i PSL.  Bywało, że z dnia na dzień dysponent prywatny  przestał  działać, a wtedy mieszkańcy zostawali bez zabezpieczenia w sytuacji  zagrożenia życia. Dzięki sprawności wojewody udało się natychmiast zabezpieczyć rejon publicznymi służbami.  W tej chwili gwarantujemy, że nic takiego się już nie stanie – zapewnia Józefa Szczurek-Żelazko.


Decyzja Ministra Zdrowia o przekazaniu dotacji na zakup nowych ambulansów ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, ale też zwiększyć komfort pracy ratowników medycznych.

Jest to jeden z wielu elementów wsparcia systemu, który ma być stabilny i gwarantować niezawodność działania. 

1 Komentarz
- REKLAMA -
Góra