A-klasa Bochnia: Czarni pokonali Ceramikę, GKS II znów na czele

Za nami 12. kolejka w bocheńskiej A-klasie. Choć w siedmiu meczach padło zaledwie 20 goli, co daje dość niską jak na ten poziom rozgrywek średnią 2,85 gola na mecz, to jednak emocji nie zabrakło. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Rzezawianka pokonała Tarnavię. Potknięcie Ceramiki w Kobylu wykorzystał GKS II, który pewnie ograł zespół Górnika Siedlec i odzyskał pozycję lidera.

Tarnavia Tarnawa 0-1 Novi/Rzezawianka Rzezawa 14:00

Po serii ośmiu meczów bez zwycięstwa tym razem już trzecią wygraną z rzędu zanotowali Czarni Kobyle. Tym razem w starciu z beniaminkiem poległ lider z Muchówki, co należy uznać za sporą niespodziankę. Gospodarze prowadzili od 7. minuty po trafieniu Dawida Smędy, ale wyrównał Artur Duś. Już minutę później Ceramika grała jednak w osłabieniu, bo czerwoną kartkę otrzymał Karol Stabrawa. Czarni wykorzystali przewagę, a kolejne dwa gole dołożył Smęda w 66. i 69. minucie. Przez ostatni kwadrans w niepełnym składzie grali również gospodarze, bo czerwoną kartkę obejrzał Sylwester Kamyczek, ale Ceramika nie zdołała już odwrócić losów rywalizacji. Czarni awansowali na 11. miejsce, natomiast porażka kosztowała Ceramikę spadek z 1. na 3. pozycję.

Ważne zwycięstwo nad słabnącym zespołem Beskidu Żegocina odniósł Orzeł Cikowice. Wynik meczu został ustalony już w w 19. minucie, bo tuż po rozpoczęciu prowadzenie gospodarzom dał gol Roberta Dziwisza, a na 2-0 wkrótce podwyższył Wiktor Olearczyk. W 67. minucie czerwoną kartkę otrzymał Paweł Szewczyk z Orła, ale goście nie zdołali już odwrócić losów rywalizacji. Zwycięstwo pozwoliło drużynie Orła wyprzedzić Beskid w tabeli.

Przewagę nad Macierzą Lipnica po bezpośrednim pojedynku powiększyła za to Victoria Słomka. Goście z Lipnicy musieli radzić sobie w osłabieniu od 29. minuty po czerwonej kartce dla Łukasza Tekieli. W ten sam sposób ukarany został również poza boiskiem trener Damian Pławecki. Victoria długo nie potrafiła wykorzystać przewagi liczebnej, ale w doliczonym czasie gry w końcu dopięła swego. Bramkę dającą zwycięstwo zdobył Bartłomiej Ćwik.

Pewne zwycięstwo nad zawodzącym Górnikiem Siedlec odniósł GKS II Drwinia. Już w 3. minucie gola na 1-0 zdobył Kamil Młynarczyk, a tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Mateusz Bochenek. Po zmianie stron kolejne bramki dołożyli Michał Aksamit, Rafał Ciesielski, Damian Artimiva i Jakub Staśko. Honorowe trafienie dla Górnika zanotował Patryk Włudyka. Zwycięstwo 6-1 pozwoliło GKS-owi odzyskać pozycję lidera. Górnik w tabeli wyprzedza już jedynie Rabę Niedary.

Ważne zwycięstwo odniosła Błyskawica, która pokonała zawodzących od dawna Błękitnych Krzeczów. Gole dla zwycięzców zdobyli Piotr Filipek (dwa), Krzysztof Styrna i Eliasz Dudek. Dzięki zdobyciu kompletu punktów Błyskawica znalazła się nad Ceramiką Muchówka. Wprawdzie wciąż punkt więcej w dorobku ma GKS II, ale Błyskawica ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz.

Tylko po jednym golu padło w dwóch spotkaniach niedzielnych. Wspomniana wcześniej Raba Niedary przegrała z Trzcianą 2000 po bramce Jakuba Pasionka zdobytej w 72. minucie. Dzięki temu zwycięzcy awansowali na 6. miejsce, natomiast Raba pozostała na ostatnim.

Hitem 12. kolejki był mecz Tarnavii z Rzezawianką. Spotkanie, zgodnie z przewidywaniami, było zacięte, przez co wielu zawodników zostało ukaranych kartkami. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce, gdy dla Rzezawinaki trafił Artur Daniec. Oba zespoły kończyły spotkanie w osłabieniu, ponieważ czerwonymi kartkami ukarani zostali Krzysztof Satoła z Tarnavii i Jan Tomala z Rzezawianki. Goście zachowali dystans do czołówki i wciąż mogą znaleźć się na podium jeszcze przed końcem rundy. Porażka kosztowała Tarnavię spadek z 5. na 7. pozycję.

1. GKS II Drwinia 12 27 29-14
2. Błyskawica Proszówki 11 26 46-12
3. Ceramika Muchówka 11 25 29-11
4. Novi/Rzezawianka Rzezawa 12 24 22-10
5. Victoria Słomka 11 18 20-9
6. LKS Trzciana 2000 11 17 18-14
7. Tarnavia Tarnawa 10 16 23-19
8. Macierz Lipnica Murowana 12 14 19-22