Policjanci dosłownie w ostatniej chwili odnaleźli 66-letnią mieszkankę Brzeska w jednym z banków na terenie miasta. Kobieta pod wpływem manipulacji fałszywego „policjanta” podała mu login i hasło do konta, na którym zgromadzone było 320 tysięcy złotych. Niczego nieświadoma seniorka dopiero od policjantów dowiedziała się, że to próba oszustwa. W porę udało się zablokować dostęp do konta uniemożliwiając oszustowi przelanie pieniędzy.
Nie po raz pierwszy mieszkańcy powiatu brzeskiego otrzymują telefon od fałszywego „policjanta”, który informuje o grasującej szajce oszustów i zagrożonych oszczędnościach na kontach bankowych. Tym razem taki telefon, wczorajszego popołudnia, 23 maja br. odebrała 66-letnia mieszkanka Brzeska.
Telefonujący mężczyzna przedstawił się jako funkcjonariusz Policji przekonując, że w Brzesku grasuje zorganizowana grupa przestępcza. Brnąc dalej twierdził, że zgromadzone przez seniorkę oszczędności na koncie są zagrożone.
Informował też, że w zmowie z oszustami są pracownicy banku. To celowe działanie przestępców, aby pokrzywdzony nie informował pracownika banku o sytuacji, w jakiej się znalazł. Niejednokrotnie to właśnie dzięki reakcjom obsługi banku udało się zapobiec wyłudzeniom pieniędzy.
Przestraszona i niczego nieświadoma zagrożenia kobieta wykonywała instrukcje oszusta. Zlikwidowała wszystkie swoje lokaty oszczędnościowe gromadząc 320 tysięcy złotych na jednym koncie. Następnie podała login oraz hasło oszustowi.
O tej niepokojącej sytuacji poinformowali policjantów członkowie jej rodziny wskazując bank, do którego seniorka się udała. Policjanci dotarli do niego, jednak kobieta zdążyła już wyjść i udała się do innego banku. Gdy funkcjonariusze odnaleźli 66-latkę od razu poinformowali ją, że sytuacja w której się znalazła to próba oszustwa. Pomimo tego, że kobieta zdążyła przekazać już login i hasło oszustowi, udało się w porę zablokować dostęp do konta i tym samym uniemożliwić przestępcy przelanie pieniędzy.
Policjanci po raz kolejny apelują o czujność i rozwagę. Nigdy żaden policjant nie informuje osób postronnych o podejmowanych działaniach. Nigdy też funkcjonariusze nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Jeśli odbierzemy telefon i nasz rozmówca będzie przedstawiał się jako policjant czy prokurator i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania przez nas na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy pod numer 112.
Zus
24 maja 2019 godzina 15:50
320 tys na koncie… swoją drogą musi być porządna emerytura
Anonim
25 maja 2019 godzina 10:18
Jestes ograniczony ile bierze emeryture latek
Ktosik
24 maja 2019 godzina 21:28
Kuźwa, tyllle piniendzy…nie wiem jak to dali skomentować
Jumal
25 maja 2019 godzina 22:05
Ciekawe kto taką emerytkę znalazł z takim kątem. Takie dane jak data urodzenia i stan kąta mają pracownicy banku….
Mig16
26 maja 2019 godzina 05:57
Ktoś z bliski musiał wiedzieć że ona ma tyle kasy i próbował ją okraść