Artykuł partnerski

Najciekawsze sposoby na urozmaicenie nauki języków obcych – 5 wskazówek

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest nauka języków obcych. Klucz do sukcesu to z pewnością nauka z dobrym nauczycielem, na starannie dobranym kursie. To jednak nie wszystko! Samodzielna praca jest równie ważna. Co zrobić, aby była możliwe przyjemna i ciekawa? Oto nasze podpowiedzi!


Solidna podstawa, czyli ciekawe zajęcia z lektorem

Samodzielne rozpoczęcie nauki bywa trudne. Właśnie dlatego warto wybrać odpowiednią szkołę językową, w której zyskasz wsparcie lektorów. Doświadczeni nauczyciele zadbają o ciekawy sposób przekazywania wiedzy. Nawet online – sprawdź zajęcia tutaj: https://salut-hola.com/zajecia-online/hiszpanski

Filmy, seriale i telenowele

To jeden z najprzyjemniejszych, a zarazem bardzo skutecznych sposobów na szkolenie swoich umiejętności językowych. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z nauką języka obcego, zacznij od oglądania produkcji z polskimi napisami. To pozwoli Ci osłuchać się ze słowami. Kolejny krok to zmiana polskich napisów na te w języku obcym. Kiedy poczujesz się naprawdę pewnie, możesz całkowicie z nich zrezygnować i cieszyć się seansem w najczystszej postaci. Nie zapomnij o notowaniu nowych słówek oraz wyrażeń!

Ucz się języka śpiewająco!

Kolejny niezwykle przyjemny pomysł na urozmaicenie nauki to słuchanie muzyki w języku obcym. Czytaj teksty oraz zapisuj nieznane Ci sformułowania. Jeśli naprawdę lubisz muzykę, możesz również śpiewać. Karaoke to strzał w dziesiątkę. Powtarzanie słów ulubionej piosenki na pewno usprawni przyswajania wiedzy. Poza tym śpiewanie sprzyja doskonaleniu wymowy i intonacji. Wybierz piosenki, które najbardziej lubisz, przetłumacz teksty, a następnie próbuj śpiewać razem z wykonawcą.

Ciekawe podcasty i audiobooki

Podczas wykonywania obowiązków domowych, uprawiania sportu czy po prostu spaceru mogą towarzyszyć Ci podcasty w języku. To świetny sposób na zanurzenie się w języku! Podpowiedź – wybieraj podcasty, które mają transkrypcje. To pozwoli ci jednocześnie słuchać i czytać (przynajmniej w momentach, które tego wymagają), co ułatwi zrozumienie trudniejszych treści.

Dobry pomysł to także słuchanie audiobooków. Książki w formie audio mogą pomóc w rozwijaniu umiejętności rozumienia ze słuchu. Możesz słuchać klasyków lub książek, które już znasz w swoim języku. Na bardzo początkowym etapie nauki sprawdzają się nawet tytuły dla dzieci!

Nauka poprzez rywalizację, czyli gry!

Nieoczywista, lecz bardzo skuteczna metoda nauki języka obcego to gry. I to zarówno planszówki, jak i takie na telefon. Przykłady? Scrabble! Klasyczna gra słowna, w której musisz ułożyć jak najdłuższe i najwyżej punktowane słowa z liter, które masz na planszy. Inna ciekawa propozycja to Boggle, czyli szybka gra, w której trzeba znaleźć, jak najwięcej słów w ograniczonym czasie, łącząc sąsiadujące litery na planszy. Inna wciągająca gra to Taboo, która polega na opisywaniu słów, których nie można bezpośrednio użyć, co rozwija kreatywność językową oraz zdolności komunikacyjne.

Góra