Kilkunastu lekarzy rodzinnych z terenu powiatu wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez dr n. med. Łukasza Strzępka ordynatora Chirurgii Ogólnej i Urazowej z Pododdziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Bochni.
To pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie zorganizowane z inicjatywy przedstawiciela szpitala po ostatnich zmianach wprowadzonych w tej placówce.
– Od niedawna mamy między innymi nową Pracownię Endoskopii, w której na miejscu są wykonywane badania ERCP. Chodzi o to, by lekarze, którzy kierują pacjentów do dalszego leczenia, mieli tego świadomość, a także wiedzieli czym jeszcze się zajmujemy – przekonuje dr n. med. Łukasz Strzępek.
Na oddziale Chirurgii Ogólnej i Urazowej z Pododdziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej bocheńskiego szpitala rocznie wykonuje się ok. 1500 zabiegów. Największa liczbę wśród nich zajmują operacje pęcherzyka żółciowego. Co warto zaznaczyć, takie zabiegi realizowane są coraz częściej metodą laparoskopową. O ile jeszcze kilka lat temu wykonywano zaledwie 41 proc. tego typu operacji laparoskopowo, w tej chwili ponad 84 proc. zabiegów realizowana jest w ten właśnie sposób.
– Zależy nam, aby ta wiedza i możliwości, jakie posiada szpital, dotarła do wszystkich lekarzy. To ułatwi nam pracę, a przede wszystkim pomoże pacjentowi. A o to przecież chodzi – dodaje Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.
(informacja prasowa)