- REKLAMA -
- REKLAMA -
Ludzie z pasją

Kamionna. Ona naprawdę jest niesamowita!

Fot. Wojtek Salamon
- REKLAMA -

Na co dzień Iwona Dudziak „siedzi” w cyferkach. Jest  główną księgową w dużej firmie spod Nowego Sącza. Razem z mężem wychowuje też trójkę dzieci: Wiktorię, Mikołaja i Jagodę. Drzemie w niej jednak artystyczna dusza o wielu talentach. Iwona w wolnych chwilach robi więc na drutach, szydełkuje, ale przede wszystkim pomaga.

To  między innymi dzięki jej zaangażowaniu zebrano 100 tys. zł na protezę dłoni Ani Dudek, malutka Zosia, córka jej kolegi ze szkoły ma szansę na operację oczu, a Piotr Wolak z Żegociny mógł przejść kolejny przeszczep komórek macierzystych. Ona naprawdę jest niesamowita!

Na pierwszy rzut oka spokojna. To jednak tylko pozory. Iwona ma w sobie siłę, którą zaraża innych. Wymyślone przez nią akcje zawsze kończą się sukcesem.  Jest przy tym perfekcjonistką, którą wszystko tak  zaplanuje, że nie może się nie udać.

Kilka lat temu założyła na Fb grupę „Małopolanki tworzą. Być kobietą z pasją” zapisało się do niej 15 osób, które podobnie jak ona miały artystyczne zacięcie.

Dziewczyny spotykały się w Krakowie, razem uczyły się różnych technik rękodzieła, same tworzyły, a wyprodukowanymi przez siebie cudeńkami wspierały akcje charytatywne.

– Cieszyło nas wszystkie, że mogłyśmy pomóc innym, przekazując na organizowane aukcje nasze wyroby – mówi Iwona.

Dziś grupa liczy 600 osób i wkrótce przekształci się w fundację. „Małopolanki tworzą. Być kobietą z pasją”  same organizują akcje, pomagając potrzebującym. To grupa, która też promuje zdolne kobiety, które mają pasję: pięknie szyją, haftują, szydełkują  albo są instruktorkami tańca lub treserkami psów. Wszystkie mają jednak to coś, co je wyróżnia – pasję.

W tym roku  20 z tych niezwykłych kobiet Iwona Dudziak chce uhonorować. Wszystkie panie zostaną zaprezentowane na portalu www.bochniazbliska.pl i www.zegocina.in. W akcję włączył się też powiat bocheński, świętujący w tym roku 20-lecie istnienia.

Pierwsza z kobiet  Agata Bobowska została już przedstawiona, o kolejnej niezwykłej bohaterce– Kasi Zatorskiej, która z Lipnicy Murowanej przeniosła się do Kamionnej – napiszemy niebawem.

 „Małopolanki…” pod wodzą Iwony nie próżnują,  już planują kolejne wydarzenia. We wrześniu ma być maraton dla  malutkiej Lilki, która walczy z  poważną chorobą genetyczną. W planach jest też duża gala prezentująca 20 wyróżnionych „Kobiet z pasją”.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Avatar

  Ona

  01 marca 2019 godzina 19:26

  Wspaniala fantastyczna kobieta o wielkim sercu

 2. Avatar

  Anonim

  01 marca 2019 godzina 20:03

  niezwykle pozytywna osoba ❤szukająca nowych wyzwań uwielbia pomagać innym nie umie siedzieć bezczynnie ☺

 3. Avatar

  ona

  02 marca 2019 godzina 08:50

  niezwykle empatyczna i mądra kobieta za co się nie zabierze zawsze super wszystko wychodzi bo każdy szczegół jest dopiety na ostatni guzik znamy się juz parę dobrych lat i wiem że zawsze mogę na nią liczyć oby więcej takich ludzi w naszym powiecie pozdrawiam z Bochni

 4. Avatar

  Źeg

  03 marca 2019 godzina 18:32

  Jest to wspaniała osoba żeby wiecej takich osób bylo to by było w Polsce super 🙂

 5. Avatar

  ania

  04 marca 2019 godzina 08:39

  super babka! można z nią porozmawiać na każdy temat bardzo otwarta i inteligentna oby więcej takich osób a świat byłby piękniejszy 🙂 szczera, aż do bólu mówi to co myśli i nigdy nie udaje kogoś kim nie jest, podziwiam

 6. Avatar

  anonim

  05 marca 2019 godzina 22:01

  Iwonka działaj! bo możesz zrobić dużo! nie wiem co Ty tam jeszcze robisz pod Nowym Sączem powinnaś działać tutaj dla nas promować nasz powiat, robić imprezy kulturalne i wydarzenia które umiesz robić perfekcyjnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra