Dziś rano do Bochni dotarły wyniki badania części podopiecznych i personelu budynku dla osób niepełnosprawnych umysłowo DPS w Bochni. Wynika z nich, że zakażonych jest kolejne 13 osób. Chorych może być więcej, nie ma jeszcze bowiem wszystkich wyników.
– Czekamy na nie cały czas. Ponieważ są wykonywane w kilku laboratoriach, spływają do nas w różnym czasie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Na tę chwilę mamy 13 nowych przypadków. To 9 pensjonariuszy i 4 pielęgniarki – mówi Sabina Kierepka ze Starostwa Powiatowego w Bochni.
W budynku DPS dla osób niepełnosprawnych umysłowo przebywa 65 osób. Do tej pory COVID-19 potwierdzono u 19 osób.
Część z nich jest w krakowskich szpitalach, nowe potwierdzenia choroby dotyczą w większości pacjentów i personelu, którzy nie mieli żadnych objawów.
Przypomnijmy, że w drugim budynku DPS, gdzie mieszka 87 starszych osób, zakażenie COVID-19 potwierdzono tylko u jednej osoby z personelu. Przebywa ona w izolacji domowej. Pensjonariusze są zdrowi, testy nie potwierdziły ich zakażenia.
Starostwo Powiatowe w Bochni o godz. 12.40 wydało w sprawie sytuacji w DPS komunikat:
Na chwilę obecną ze 184 pobranych testów, otrzymaliśmy informację o pozytywnych wynikach dla 20 osób w tym 15 podopiecznych i 5 osób z personelu, przy czym 5 podopiecznych to osoby które już przebywają w krakowskim szpitalu, a jedna z pielęgniarek znajduje się w izolacji domowej. Nie spłynęły jeszcze wyniki dla 35 osób.
Wszystkie osoby, u których potwierdzono zarażanie czują się dobrze i przechodzą go bezobjawowo i są to podopieczni placówki dla psychiczne przewlekle chorych.
Do tej pory żaden z pensjonariuszy domu dla osób w podeszłym wieku nie otrzymał pozytywnego wyniku!
Zarażeni podopieczni,w tej chwili są przewoźeni karetkami do krakowskiego szpitala i tam lekarze będą decydować o dalszym postępowaniu. Personel u którego stwierdzono zarażenie został przewieziony z budynku i najprawdopodobniej trafi do krakowskiego izolatorium.
Naszym priorytetem było rozdzielenie osób chorych od zdrowych aby nie dopuścić do zwiększenia rozprzestrzeniania się zarażenia.
Po przewiezieniu osób chorych, 4 leżących podopiecznych u których nie stwierdzono zakażenia, zostanie przewiezionych do bocheńskiego szpitala, na specjalnie przygotowany dla nich pusty oddział. Pozostali pensjonariusze, zostaną rozlokowani w pomieszczeniach Środowiskowego Domu Samopomocy, następnie przy pomocy strażaków cały budynek Domu Pomocy Społecznej zostanie zdezynfekowany, tak aby pensjonariusze mogli wrócić do bezpiecznych pomieszczeń.
Anonim
09 kwietnia 2020 godzina 14:19
Specjalnie przygotowany pusty oddział… Drodzy mieszkańcy Bochni, zostaliście właśnie bez pediatrii.
Ewa
09 kwietnia 2020 godzina 20:00
Ale pieprzysz głupoty Żal tego słuchać , sprawdź zanim zaczniesz kłapać
Anonim
09 kwietnia 2020 godzina 14:21
Specjalnie przygotowany pusty oddział… Hahaha…. Mieszkancy Bochni właśnie zostali bez pediatrii. I nikt o tym nie pisze.
N
09 kwietnia 2020 godzina 17:05
Bez pediatrii, ale za to zakaźny będzie pewnie…
nieanonim
09 kwietnia 2020 godzina 19:09
czasy ciężkie, pediatria została w Brzesku, a u nas….. pomagamy ludziom 🙂
alfa
09 kwietnia 2020 godzina 20:48
A kto pomaga pozostałym w dps pracownikom? Plan starosty zakłada ze będą pracować non stop? Jak padną to ściągnie pomoc? A zakłada że wyjdą wogóle czy do mają tyrać do końca?
ciągle pytam
10 kwietnia 2020 godzina 10:29
Cytat z badania przeprowadzonego przez naukowców w Chinach (wyniki opublikowane 26.03.2020 roku). Cytat: „W pierwszym teście dla wszystkich pacjentów 168 przypadków było pozytywnych (27,5%), jeden był słabo dodatni (0,2%), 57 było wątpliwych pozytywnych (9,3%), a 384 było negatywnych (63,0%) (ryc. 1A, tabela 1 ). Spośród 384 pacjentów z początkowymi wynikami ujemnymi przeprowadzono drugi test. W przypadku tych pacjentów wyniki testu były pozytywne w 48 przypadkach (12,5%), wątpliwie pozytywne u 27 pacjentów (7,0%) , negatywne u 280 pacjentów (72,9%), a wyniki nie były dostępne dla 29 pacjentów (7,6%). ”
„U pacjentów, u których potwierdzono COVID-19, 17 pacjentów ma na początku dodatnie wyniki RT-PCR dla próbek wymazów z gardła, a ich wyniki PCR okazały się ujemne po leczeniu przez kilka dni. Jednak ponownie kilka dni później, gdy objawy pacjenta uległy poprawie, wyniki PCR powróciły jako pozytywne . (Ryc. 1D, Tabela 4). Wśród nich wynik RT-PCR jednego pacjenta stał się dodatni po dwóch kolejnych negatywnych testach (Ryc. 1D, Tabela 4). ”
I teraz pytanie: jak na podstawie dostępnych testów można stwierdzić…cokolwiek?