- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Bochnia. W II LO w Bochni „Lekcja na 12 gwiazdek”

- REKLAMA -

– Takich spotkań powinno być więcej, a prawa o których rozmawialiśmy powinny być przestrzegane – podkreślali  uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni po warsztatach europejskich, które  przeprowadzono dziś w ich szkole.

Spotkanie zrealizowano w ramach III edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”. W projekcie uczestniczą szkoły ponadpodstawowe z miejscowości do 50 000 mieszkańców z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Jedną z nich  było II Lo w Bochni.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w partnerstwie z siecią Europe Direct i Eurodesk.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć jak i ich bliskość, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.

– Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np. dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności  – przedstawia Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii.

Spotkanie w Bochni  odbyło się dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony m.in. Małgorzaty Krzyżak, nauczycielki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni.

Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: Ewa Nowak-Koprowicz, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Joanna Sowińska, animator młodzieżowy.

Zainteresowani udziałem w kampanii Lekcja na 12 gwiazdek edycja 2018/2019 mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.lekcjana12gwiazdek.eu.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra